Окупована Росією Абхазія залишилася без світла: в чому причина

Через критичний рівень води найбільша гідроелектростанція регіону припинила роботу

Абхазія без світла
В Абхазії будуть діяти графіки відключення світла

В окупованій Абхазії розпочалися масові відключення електроенергії. Через критично низький рівень води найбільша гідроелектростанція регіону - Інгурська ГЕС - припинила роботу. Це спричинило повний блекаут в окупованій Росією самопроголошеній республіці.

Окупаційна влада попередила про можливе погіршення ситуації через відсутність фінансування для закупівлі російської електрики. Місцева енергокомпанія "Чорноморенерго" оголосила про нові графіки відключення електроенергії.

Нічні обмеження діятимуть із 21:00 до 07:00 за місцевим часом. Громадян закликали мінімізувати споживання електрики. Відсутність фінансування може ще більше погіршити ситуацію.

Невдоволення місцевих владою і протести

Абхазія є самопроголошеною республікою, яку підтримала Росія під час війни з Грузією у 1992–1993 роках. Її незалежність визнають лише п'ять країн світу, включно з Росією, а більшість держав вважають її частиною Грузії. Такі знеструмлення вкотре демонструють складну ситуацію в регіоні, який залежить від зовнішнього фінансування та енергетичних ресурсів.

У середині листопада тут спалахнули масові протести. Причиною стало жорстке силове затримання місцевих опозиціонерів силовиками проросійської "влади". У відповідь протестувальники почали сутички з поліцією та спецназом. Також протести спалахнули в низці районів Абхазії. Протестувальники перекрили Гумістинський міст у Сухумському районі. Вимога була одна – звільнити затриманих, але звучали й заклики до повалення чинної влади.

Вже за кілька днів на вулиці міста Сухумі вийшли сотні мітингувальників. Вони вимагали від влади не ухвалювати так званий "інвестиційний договір" з РФ. Бо ця угода фактично ставить країну на коліна перед Москвою.

Під тиском опозиції президент самопроголошеної республіки Абхазія Аслан Бжанія написав заяву про відставку. Разом з ним свою посаду залишає й прем'єр-міністр країни. Але перш ніж піти вони висунули умову, щоб протестувальники залишили комплекс урядових будівель.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube