Мітингарі вимагають, що влада країни не ратифікувала угоду з Росією, яка ставитиме країну у залежність від Москви
В Абхазії вдень у п'ятницю, 15 листопада, продовжуються протести. Сотні мітингувальників вийшли на вулиці Сухумі та вимагають від влади не ухвалювати так званий "інвестиційний договір" з РФ. З огляду на протест, парламент країни "завбачливо" переніс засідання щодо цього питання, чим лише підлив олії у вогонь - мітингарі чекати не хочуть й вимагають чітку позицію влади тут і зараз. Вони навіть перейшли до штурму будівлі парламенту.
Сотні людей не хочуть, що влада Абхазії ратифікувала угоду, якою фактично ставить країну на коліна перед Москвою. Ситуація загострилась - декілька груп мітингарів прориваються до будівлі парламенту. Вони на автомобілі під свист та всенародне схвалення пробиваються через огорожу довкола будівлі парламенту. Вантажівка легко її знесла, почалися сутички з силовиками. У якийсь момент прозвучали декілька пострілів.
Головний лікар швидкої допомоги Сухумі каже, що вже є перші постраждалі. Двоє людей поранені.
Протестувальники не вгамовуються - вони вимагають захистити інтереси Абхазії. Всі розуміють, що від рішень влади залежатиме розвиток країни на найближчі 25 років.
Згодом, до протестувальників вийшов голова служби охорони Дмитро Дбар та голова МВС Роберт Кіут. Вони пообіцяли передати вимоги президенту Аслану Бжанії.
Протести в Абхазії тривають кілька днів. Мітинг біля будівлі парламенту пов'язаний з планами депутатів розглянути та ратифікувати російсько-абхазьку угоду про інвестиційну діяльність. Депутати перенесли засідання, дату наступних зборів поки не оголошено.
Угода між Москвою та Сухумі передбачає значні послаблення для російських інвесторів. Йдеться про зменшення ставки податку на додану вартість — 5% (удвічі менша за стандартну), а також звільнення на вісім років від мита при ввезенні будматеріалів та обладнання, звільнення від сплати податків на майно організацій та на прибуток.
Протестувальники не бачать у цих умовах вигоди для Абхазії. Колишній міністр економіки Абхазії Адгур Ардзінба зазначав, що іноземних бізнесменів буде звільнено від податків на 25 років.
"Навіщо нам такі інвестиційні проєкти, які чверть століття не приноситимуть до бюджету ні копійки?!", - сказав він.
28 жовтня у столиці Грузії, Тбілісі, розпочалась акція протесту проти фальсифікації результатів парламентських виборів. Вийти на мітинг людей закликала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та лідери кількох опозиційних партій. Офіційна частина мітингу пройшла спокійно, затримань не було. Головною вимогою опозиції стало провести перевибори до парламенту.
Прокуратура Грузії вже розпочала розслідування через можливі фальсифікації на парламентських виборах країни. Відомо, що президентка Саломе Зурабішвілі володіє доказами щодо неправдивості результатів голосування. Її викликали на допит для надання свідчень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.