Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
В Криму РФ активно наслідує методи репресивної політики СРСР
Майже пів сотні політв'язнів піддалися каральній психіатрії від окупантів на території Криму. Зокрема це торкнулося й Нарімана Джеляла — заступника голови Меджлісу, але відомі інші випадки.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Укрінформ.
Відомо загалом про 49 політв’язнів, які зазнали таких утисків, про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ.
"Наріман Джелял змушений пройти так звану "психолого-психіатричну експертизу". І це – черговий приклад широкого застосування Росією каральної психіатрії стосовно кримчан, які виступають проти окупації", — заявив Цимбалюк.
Нагадуємо, що Нарімана Джеляла затримали 4 вересня, його та ще кількох активістів досі тримають під вартою, звинувачення щодо заступника голови Меджлісу Кримських татар вже тричі змінили. 7 жовтня стало відомо, що Джеляла перевезли з СІЗО до психіатричної лікарні на стаціонарну психолого-психіатричну експертизу. Експертиза триватиме від 21 до 28 днів.
Першим підтвердженим випадком застосування каральної психіатрії в Криму вважають справу Ільмі Умерова за серпні 2016 року. Активіст згодом описав своє примусове перебування в лікарні як "одне безперервне катування".
Український посол поінформував іноземних дипломатів, що, за даними Кримської правозахисної групи, принаймні у 49 політичних випадках кримських активістів відправляли на примусове обстеження до психіатричної лікарні.
Нагадуємо, американська місія ОБСЄ вимагає РФ звільнити політв’язнів.
Крім того, у відповідь на затримання кримських татар на окупованому РФ півострові під будівлею посольства РФ у Києві 5 вересня провели акцію на їхню підтримку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.