Окупанти почали наступ на Харківщині на місяць раніше: хотіли застати ЗСУ зненацька - The Telegraph

Росіяни почали наступати на Харківщину раніше, ніж планували, однак це обернулося і для них несподіванкою

війна, окупанти
Через неплановий наступ росіни на Донбасі не встигли зробити те, що хотіли

Росія розпочала наступ на Харківську область на місяць раніше запланованого терміну. Це рішення мало значний вплив на загальну стратегію військових операцій та підготовку російських військових підрозділів. Окупанти хотіли застати українських захисників зненацька. 

Про це пише The Telegraph. Майкл Кофман, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначає, що передчасний наступ на Харків спроба росіян несподівано застати українські сили також виявився несподіванкою для самих окупантів.

"Тепер зрозуміло, що росіяни розпочали наступ на Харків приблизно за місяць до того, як це було заплановано", — сказав Кофман.

4-й армійський корпус, який мав бути задіяний у наступі на Донбасі, ще не завершив необхідне навчання до початку активних бойових дій. Це призвело до затримки приблизно на місяць у підготовці до запланованих атак на сході України.

Коли ситуація на Харківщині почала ускладнюватися, російське командування вирішило перенаправити війська з Донбасу на північ. Це рішення, ймовірно, вплинуло на швидкість і ефективність наступу на Донбасі, що могло сприяти затримці або частковому зриву запланованих операцій. The Telegraph припускає, що ці дії могли стати важливими чинниками, які врятували українські сили від можливого краху.

Прогнози щодо завершення наступу росіян

Командувач Нацгвардії прогнозує, що Росія припинить наступ і перейде в оборону за місяць-півтора. Він вважає, що вже в найближчі місяці російські війська, ймовірно, не зможуть продовжувати активний наступ на кількох фронтах одночасно і перейдуть до оборони. За його оцінками, цей перехід відбудеться протягом наступного місяця-півтора.

Командувач додав, що в цей час українським силам оборони слід зосередитися на формуванні та підготовці підрозділів, а також на пошуку слабких місць противника та обхід сильних позицій. Асиметричні дії та адаптація до нових умов є критично важливими для досягнення успіху на полі бою.

Водночас він вказав, що покращення фортифікаційних споруд в Україні, про яке говорять західні аналітики, є ключовим аспектом для підвищення оборонних можливостей. Військові мають створювати надійні оборонні позиції та резервні позиції для підвищення шансів на успішну оборону.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія стягнула у Запорізьку область 90-тисячне військо. Також Інформатор писав, що окупанти просунулися в Нью-Йорку на Донеччині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube