Літній наступ Росії провалився: The Telegraph пояснив, яка зараз ціль у Кремля

Росія не змогла досягти своїх найамбітніших цілей: не відбулося ні грандіозного російського прориву, ні загального краху української лінії фронту

наступ РФ, українські захисники
Армія РФ загрузла у боях на Донбасі, її незначні успіхи не мають вирішального значення

Армія РФ не змогла досягти своїх цілей під час літнього наступу. Не відбулося ні грандіозного прориву, ні загального краху української лінії фронту. До осені залишається трохи більше як місяць, і росіяни загрузли на Донбасі, хоч і мають тут певні успіхи, захоплюючи нові території. Про просування у Харківській області чи амбіції захопити Київ навіть не може бути мови. 

Про це йдеться у статті видання The Telegraph під назвою Як провалюється літній наступ Росії – і що це означає для України. Аналітики зазначають, що Росія цієї весни розпочала свою найбільшу наступальну операцію з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, користуючись моментом, що Україні не вистачає людей, боєприпасів і окопів.

Метою було захоплення Харківської області й прорив з півночі, а також повністю вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Щобільше, у Кремлі будували надзвичайно амбітні плани.

"На початку цієї кампанії було кілька запаморочливих прогнозів про те, що російський бліцкриг пройде аж до Києва. Зараз це знято з порядку денного", - пишуть аналітики видання. 

Але щось у росіян пішло не так. Фронт не посипався, прориву не сталося. Росіяни продовжують просуватися на Донбасі, часом навіть із загрозливою швидкістю. Однак платять за це високу ціну. 

"Здобутки, яких досягла російська армія, досягалися дуже повільно та коштували величезних витрат: минулого тижня британське міністерство оборони заявило, що Росія зазнала втрат 1262 та 1162 осіб на день у травні та червні відповідно – це найбільше за час конфлікту", - пише видання про втрати РФ. 

Зараз мета Путіна - це захоплення усієї або більшої частини Донецької області. Росіяни явно сподіваються, що перемога Дональда Трампа в листопаді (якщо це станеться) дасть їм хорошу позицію для початку мирних переговорів. 

"Вони намагатимуться зберегти все, що вони окупували, коли зброя замовкне. Якщо до того моменту вони втримають залишилися на той час міста Донбасу – Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ – то можуть продати такий результат як перемогу вдома. Також очевидно, що Росія наразі має перевагу в людях, техніці та боєприпасах, яка може зникнути до кінця року. Їм потрібно використовувати це вікно домінування, поки вони можуть", - зазначає видання. 

Аналітики пишуть, що за останній місяць чи близько того розгорнувся допоміжний наступ на Нью-Йорк і Торецьк, між боями за Часів Яр і Покровськ. Були також напади далі на південь, спрямовані на загрозу Кураховому. І саме тут найближчим часом триватимуть далі найзапекліші бої. 

Коли завершиться війна

Володимир Зеленський знову заявив, що до листопада 2024 року буде готовий український мирний план для закінчення війни, що розв'язана Росією. Його оголошенню передуватиме низка переговорів з різними країнами щодо територіальної цілісності нашої держави. Глава держави наголосив, що не може позитивно реагувати на заклики щодо припинення вогню, поки РФ утримує в окупації частину української території. Раніше, на саміті Європейської політичної спільноти у Лондоні, президент України висловив сподівання, що гарячу фазу війни можна буде завершити вже до кінця 2024 року.

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що в Україні з цього приводу відбудеться референдум, на який винесуть умови закінчення війни з Росією. він вважає, що Зеленський не наважиться самостійно приймати непопулярне рішення, він захоче поділити відповідальність з народом.

Нагадаємо, начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що по завершенні війни українцям не варто чекати легкого життя. Перед людьми постануть нові завдання, від яких залежить подальший хід історії

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube