Огляд матчу УПЛ Зоря - СК Дніпро-1. Важка перемога над конкурентом, яка не означає завершення кризи

СК Дніпро-1 навіть після зміни головного тренера все ще намагається знайти свою гру

Зоря - СК Дніпро-1 0-1
Гра видалася важкою для обох команд, але доля посміхнулася СК Дніпро-1

У 8-му турі Української Прем’єр-ліги ми переглянули матч, який став дербі за порятунок від підвалу таблиці. У не надто видовищному матчі СК Дніпро-1 вдалося мінімально переграти Зорю в матчі, де фолів було більше, аніж футболу.

Інформатор роповідає про не надто часті 1:0 в українському футболі.

Перед грою

За луганців виходив один з кращих у їх складі - воротар Турбаєвський. А також - Антюх, Мішньов, Джордан, Яцик. Герреро - незмінний на вістрі Зорі.

СК Дніпро-1 починав із Лєднєвим, Пихальонком, Сватком, Бабенко та Гуцуляком у старті. Обидва тренери залишили кількох важливих футболістів у запасі. Це і ротація, і відпочинок, і запас на другий тайм.

Букмекери дуже обережно оцінювали шанси обох команд на перемогу. Адже в УПЛ господарі вигравали востаннє 13-го серпня, гості - ще раніше.

Перший тайм. Втома без перемог

Якась іронія долі - ще кілька місяців тому ми ніколи б не сказали і не подумали, що матч Зоря - СК Дніпро-1 буде битвою за виживання. Тоді - щонайменше битва за бронзу. Але зараз - “чорні” йшли на 14-й сходинці, “жовто-чорні” - на 13-й. При цьому, обидві команди змінили тренерів вже по ходу сезону. На принциповий бій призначили і принципову суддю - за грою слідкувала Монзуль.

Очікувано, гра починалася з боротьби - на кону було дуже багато. Кривенцов обрав схему широкого розташування - мобільні 4-4-2, де тільки Герреро, як завжди, був попереду. Другим до нього ставав Антюх, аби забезпечити присутність ближче до чужих воріт та пресингувати.

Максимов же відмовився від експериментів щодо формації. 4-3-3 та рухливий центр поля, залежно від ситуації та рахунку, що ми ще пізніше побачимо.

Чимось початок гри був схожим на матч Зорі проти Гента - такий же повільний, із обережною розвідкою. Єдина різниця - багато фолів. На щастя для обох команд не таких жорстких, аби роздавати картки.

На важливий матч проти СК Дніпро-1 вийшов з перших хвилин Герреро - один з основних чаклунів для Зорі, від дій якого залежить не тільки атакувальна фаза, а й усі намагання команди. Забиває нападник мало, але його дії постійно загрожують суперникам. Тому він як класична футбольна загадка - забирає на себе увагу захисників та звільняє зони для одноклубників.

При цьому, дії Зорі дуже відрізнялися залежно від суперника. Якщо спортклубівці тримали м’яча біля воріт - уперед вибігали одразу 3-4 футболісти, а от коли гості переходили половину поля - назад поверталися всі, окрім Герреро. Його швидкість та дриблінг дозволяли залишатися в центральному колі і чекати вибивання. Дніпряни були активнішими в першій половині першого тайму, та їм мало що вдавалося через щільну оборону господарів поля. Схема такого захисту працювала із Кривенцовим завжди - і поки ніхто не зміг її зламати, навіть Гент.

Піхальонок - один з кращих у складі “жовто-чорних” в першому таймі. Попри номінальну позицію під форвардом, він активно працював на всю ширину поля та закиданнями шукав шанси для Гуцуляка чи Когута. Мало що виходило і часто м’яч забирав Турбаєвський - знову щільний захист руйнував креативність. Вирішувати це взявся Бабенко - він дуже сміливо пішов проти трьох суперників та зміг викотити на лівому фланзі на швидкого Рубчинського. Вже він потужно прострілив у карний майданчик, де від захисників відірвався Когут і переправив м’яч у ворота.

Після голу гра трохи прискорилася - Зоря почала відкривати зони, адже хотіла забивати. Через це флангові просування дніпрян стали більш логічними та небезпечними. Тепер вже господарі спробували закидання. Неочікувано Герреро пішов на фланг, де забрав на себе двох футболістів Дніпра-1 і звільнив простір для Антюха. Півзахисник забігав під подачу панамця - але кількох сантиметрів не вистачило йому, аби дістатися м’яча. Вже за хвилину помилка в центрі - Джордан виводить один на один Герреро. Сваток його з’їдав, але знову Антюх вже забігав паралельним курсом - саме йому на хід йде наступна передача і далі тільки забракло влучності. Тепер вже господарі почали битися за моменти.

Другий тайм. Одного голу вдосталь?..

Стартував другий тайм без замін. В умовах навантаження переїздами та складної гри у ЛК, Зоря мала не такі значні ресурси для гри проти гранда, тому навіть Вантуха із жовтою карткою не замінювали. Після перерви команди почали так само жорстко: вже за перші 5 хвилин - чотири фоли. А загалом аж 17 (!) на той момент від обох колективів. Дуже лояльна була Монзуль: незвично для себе вона не карала футболістів, хоча окремі фоли були надто болючими.

Прокинутися від повільного контролю зміг СК Дніпро-1: Гуцуляк пробіг правим флангом і цим зламав усю структуру захисту. Це справжня навала, де атакували пів команди, підключилися всі вільні футболісти. Під його простріл вибігав Когут - у падінні закрив ворота Джордан. Відскок мав добивати Лєднєв, але чудово зорієнтувався Боль: спочатку закрив простір для 17-ки дніпрян, а потім заблокував потужний удар Рубчинського.

Через годину гри ще одну картку отримав вже захисник СК Дніпро-1 - тільки за емоції. Це можна зрозуміти: у гостей мало що виходило попри повну перевагу. Без емоцій ледь не залишив поле Бабенко - жорсткий підкат Монзуль розцінила на гірчичник. Зоря відійшла у глибокий захист біля власних воріт, чим дозволяла супернику чимало. В таких умовах Максимов знімає Когута і випускає Пасіча. Це дозволило повернутися на стандартну позицію Гуцуляку - знову грати на вістрі. Адже треба було забивати другий та повернути спокій у гру.

Не сказати, що клуби погодилися на такий рахунок - до голу прагнути обидві команди. Але тенденція на складне просування у Зорі зберігалася і в другому таймі. Якщо у матчі проти Гента вони могли знаходити попереду Герреро довгими пасами і він сам вирішував епізод, то дніпряни закрили цю можливість. А от самі спортклубівці згадали проблему кількарічної давнини - без Довбика в них знову нема кому забивати. Поки Артем Довбик запалює за Жирону, Дніпро-1 ледь забиває в УПЛ. Після тієї самої останньої перемоги в лізі ще півтора місяці тому, один гол - це вже свято.

Замість P.S.

Що доброго можемо згадати з цієї гри - нарешті зміг повернутися на поле Данченко. Через проблеми зі здоров’ям, він не грав аж із лютого. Йому вдалося дійти тієї кондиції, щоб Кривенцов дозволив 29-річному захиснику провести перший матч сезону. Та ще й Мішньов віддав йому капітанську пов’язку - красивий жест.

Останні 10 хвилин - психологічна відмітка для матчу, де все висить на волосині для обох клубів. Дніпряни змінили підхід - вони грали на збереження м’яча, адже у Зорі вийшли одразу три свіжі футболісти, та й злива зробила газон дуже слизьким. Статистика була невблаганна - нуль ударів у Зорі за всю гру, Волинець відпочивав майже 90 хвилин. І причиною цьому не стільки гарна гра захисників, скільки відсутність малюнку у діях луганців. Та й Турбаєвський тільки виносів м’яч від воріт - дніпрянам також не вдавалося завдати якісного другого удару. За цей відрізок можна згадати окремі, але не надто яскраві моменти відвертої нудьги. Підсумок - зовсім не та гра, яку ми чекали від кращих команд минулого сезону. Криза поглиблюється, обидва тренери поки не можуть її подолати.

1:0 - мінімальна перемога Дніпра-1 дозволяє їм залишити підвал. Зоря лишається в зоні вильоту. У наступному турі дніпряни зустрінуться з Металістом 1925, а луганці - із Чорноморцем. В умовах УПЛ цього сезону, це будуть досить непрості матчі.