Герреро-рятівник для дуже обережної гри луганців. Огляд матчу 1-го туру ЛК Зоря - Гент

Зоря приємно здивувала футбольну Україну

Зоря Гент Ліга конференцій
Луганська команда не програла лідеру чемпіонату Бельгії

У першій грі Ліги Конференцій 23/24 в групі В, Зоря провела спокійний, але дуже красивий з точки зору оборони матч. Українцям вдалося втримати нічию проти Гента в грі, де було більше інертності, аніж футболу. Інформатор - про перші очки наших клубів у єврокубках.

Перед грою

Зоря приймала бельгійців на номінально домашньому стадіоні в Любліні. Але попри не рідну арену, зустрічали наших там як вдома. Під таку підтримку виходили Турбаєвський, Кирюханцев, Вантух, Антюх та Герреро. За Гент стартували кращі виконавці команди: Торунаріга, Браун, Куйперс, Тіссудалі, де Сарт. На першу гру туру обидва клуби готували битву за три очки.

До цього Зоря та Гент не перетиналися. Але до єврокубкової гри підходили в дуже різних кондиціях. Бельгійці йдуть цим сезоном без поразок (якщо не рахувати 2:1 від поляків, де в першому матчі було 5:0). А от українці в дуже поганому моральному становищі - поразка в УПЛ від Металіста 1925 просто перед цим матчем і не надто виразні виступи до. Ліга Конференцій виглядала для нас як той турнір, де нема чого втрачати і де треба битися з усіх сил.

Перший тайм. Обережна обережність

Букмекери віддали абсолютну перевагу гостям. Ну і це зрозуміло - з огляду на останні ігри, як ми вже вказали. Атакувально-захисний баланс у Гента - і забивати, і пропускати. Тому Зоря мала ставити на швидкий гол. Під керівництвом Бартуловича у другому матчі проти чехів ми побачили, що команда може так зробити. Плюс, зручна, якщо можна так сказати, втрата в гостей - Орбан. Молодий нігерієць - один з кращих у команді. І це при тому, що він починав перший повноцінний сезон у клубі. Але, цього разу він не загрожував нам, адже не був навіть у запасі. Втім і Зоря не без втрат - досі відновлюється Батагов.

Натомість чимало уваги треба було приділяти іншим гравцям нападу. Тіссудалі вчасно відклеївся від Боля та отримав чудову передачу низом через пів поля від де Сарта. Пощастило, що там підстрахували інші захисники - і лише кутовий. У парі з ним грав Куйперс - мегазабивний форвард із класною швидкістю та креативними рішеннями. Закривати їх мав герой першого матчу проти Славії. Джордан отримав довіру тренерського штабу луганчан та закріпився гравцем основи.

Саме Гент збирав шанси - в середньому, кожні 4-5 хвилин вони мали загострення. Досягти переваги гості намагалися за рахунок масштабного та кількісного пресингу - в момент розіграшу наших від воріт, вперед у суперника висувалися одразу шість гравців. Нападники ж постійно змінювали позиції: Куйперс дуже активно бігав з флангу на фланг, тому 4-4-2 перетворювалася на таке собі 3-4-3, де Геркенс підіймався на допомогу праворуч, а Тіссудалі ставав центровим.

Команди по-різному потрапили до цієї групи. Якщо Зоря програла двоматчевий бій Славії та випала з ЛЄ до ЛК, то Гент подолав аж три етапи відбору. Але попри бекграунд гостей, перша половина гри пройшла спокійно. Обидва колективи проводили обережну розвідку, шукали простір. Ближчим до результату був Гент - однак атаки завершувалися не точними ударами. Та й нашим щось створити вони не давали - виносити вперед було рівноцінним подарувати м’яч суперникам. Тому, українці обережно просувалися до центральної лінії.

Що ж треба було робити далі? Шукати Герреро. Панамець починав атаки ближче до центрального кола, адже йому можна було звільняти простір для одноклубників. Проти нападника персонально грали двоє захисників - Кандусс та Ватанабе. Але який крутий момент він знайшов! Красиве закидання через все поле від Боля - Герреро посадив опонента на газон та пробивав точнісінько в кут. Роф потягнув, але, на жаль, зафіксували офсайд. Схоже, таким обережним моментом, команда знайшла контрзброю проти Гента.

Ми вже порівнювали вартість клубів - Зоря у 5,5 разів дешевша, аніж Гент. Та це й зрозуміло - бельгійці дуже активні на міжнародній арені та шукають собі кращих виконавців. Та й це вже третя спроба бельгійців у ЛК: в перший раз дійшли до плей-оф, минулого року пошуміли в чвертьфіналі, де поступилися майбутньому переможцю Вест Гему.

Тільки для цього треба було змінити підхід до гри. Дуже низький та захисний футбол змушував відходити назад навіть Антюха та Вантуха для побудови формації 6-3-1. Герреро лишався попереду у центральному колі, не відходив та чекав м’яч. Але його ще треба було доправити до нападника. Адже одна помилка - і знову треба захищатися. Так сталося, коли обрізався Мішньов - Браун набрав швидкість та здалеку бив у дальній кут. Турбаєвський впевнено стояв на стрічці.

Перший тайм так і завершився на низькій швидкості. І Зоря, і Гент перевивчили суперника і зовсім забули про власні дії. Підлаштовуватися весь час - залишити рахунок 0:0. А брати очки проти сильного суперника - те, чого ми чекали від наших. У роздягальні Кривенцов мав знайти такі слова, щоб Зоря втримала оборонні редути і змогла частіше вибігати в атаки.

Другий тайм. Роззабивалися, аби знову піти в оборону

Під час перерви мимоволі згадував перший матч проти Славії - тоді Зоря теж тримала чудову планку, але програла за 9 хвилин до фінішу. Цього разу такого не можна було допустити, адже кожен матч був на вагу золота у боротьбі за лише два місця в таблиці.

Нарешті команди перестали боятися атакувати. Браун за перші десять хвилин кілька разів небезпечно висувався у наші ряди. Не відсижувалася і Зоря. Нагнойний, який постійно грав нижче, знайшов шанс пробити відскок - але удар по центру легко взяв Роф. Найнебезпечніший момент був після кутового: Геркенс пробив головою точно у Турбаєвського, але воротар відбив м’яч на Куйперса. Непомітний весь перший тайм, він мав чудову нагоду забивати майже у порожні, але - зрізка і удар повз. Дуже пощастило Зорі, потрібно було більше концентрації.

Дуже обережний футбол від обох колективів нікуди не подівся. Нам потрібні були свіжі заміни, бо луганчани і далі проводили більше часу на власній половині. А якщо виходили - не було продовження. М’яч просто пролітав повз усіх і викочувався за лінію поля. Проти Зорі ж грала дуже досвідчена команда, яка мала на лаві Фофана, Гендельмана та Хюльсагера. І саме їх кидає в бій тренер Ванхазебрук. Такий собі ва-банк від бельгійців ще всередині другого тайму.

Зоря замін поки не робила, після 60-ти хвилин команда виглядала і не погано, і не добре. Частіше почали виникати моменти, просування поміж ліній побільшало, до воріт навіть доходили. Але в якийсь момент - неточний пас чи недолуга обрізка руйнувала всю схему. Доводилося починати спочатку, але “спочатку” - це не другий темп, а від власного голкіпера. Навіть коли Герреро на швидкості вирвався на простір і позаду Ватанабе та Кандусс - він з вигідної позиції відправив м’яча повз дальній кут. 90% кожної атаки Зорі були дуже красивими. Але із завершенням ніби наврочили.

Без покарання таке марнотратство не лишилося. Хюльсагер накрутив Вантуха та знайшов прострілом Куйперса. Мовчав він усю гру - і цей момент не впустив. З кількох метрів під Джоржаном він переправляє м’яча у ворота, Турбаєвський був відіграний.

Ну і нарешті Зоря розізлилася! Вперед стали бігти не просто для статистики. Наша гольова атака - шедевр луганчан за весь сезон. Кожен був на своєму місці та ідеально скористався помилками Гента. Спочатку Яцик побачив забігання праворуч Кирюханцева. Захисник чудово повертає в центр карного, де усі забули про Герреро. Панамець лишився наодинці - та легко пробив у лівий нижній кут. 1:1 - і спляча гра пожвавилася в рази.

Останні 10 хвилин, як і треба, стали битвою за вирішальний гол. Ані нас, ані гостей не влаштовувала нічия, коли вже є азарт. Але самі команди демонстрували зовсім інше: вони знову повернулися до футболу першого тайму. Ніби вже на цей момент знову погодилися на нічию. Звісно, Зоря сіла в автобус, а Гент тиснув з усіх флангів. Та перший темп руйнувала щільна лінія захисту українців, а другий, якщо такий виникав, завершувався неточними передачами. Лише Герреро чатував попереду на якийсь рикошет чи вибивання, але у доданий час і він пішов до карного майданчика підрізати передачі назад.

1:1 - у непростій грі Зоря бере перші очки для України в єврокубках. Нічия проти найсильнішої команди групи - класне досягнення, яким зараз варто пишатися. Але вже завтра - ставати до нової роботи. Далі - дебютант Брейдаблік.

Оцінка Інформатора:

Турбаєвський - 7. Роботи в нього було небагато і під час ударів голкіпер рятував надійно.

Кирюханцев - 7. Активно рухався по всьому флангу, особливо у першому таймі та був незаміннім на правій бровці під час гольової атаки.

Боль - 7. У парі з Кирюханцевим втримав натиск на правий фланг.

Джордан - 7. Роль захисника виконав на відмінно. Страхував та зачищав помилки одноклубників.

Снурніцин - 7. Також активно підключався до флангових атак і пресингом зруйнував контрвипади Гента.

Вантух - 7. Проґавив момент із голом, але в цілому провів гарну гру.

Антюх - 7. Не боявся йти один в один, але далі центра поля виходив зрідка.

Яцик - 7. Не запам’ятався на полі яскравими діями, але більше був помітний має свій внесок у загальний результат команди.

Мішньов - 7. В центрі поля “пахав” чимало і залишив усю енергію на полі активною захисною роботою.

Нагнойний - 7. Попри статус нападника, був вимушений повертатися у захист, де допомагав кількістю руйнувати чужі атаки.

Герреро - 8. Відпрацював на всьому полі та, зрештою, досягнув голу у ворота Гента.