ОБСЄ задіють "Московський механізм" для розслідування ситуації з цивільними заручниками в росії - Кулеба

Читать на русском

Росія взяла в заручники тисячі мирних українських громадян на тимчасово окупованих територіях

Читать на русском
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба
Рішення про застосування "Московського механізму" підтримала більшість держав ОБСЄ

Росія взяла в заручники тисячі мирних українських громадян на тимчасово окупованих територіях

Країни ОБСЄ задіяли "Московський механізм" для розслідування викрадення росією українських громадян. Під час війни росіяни захопили в заручники тисячі мирних жителів України на окупованих територіях. Це найбільш вразлива група людей, яку не помічають на міжнародному рівні.

Про це заявив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він додав, що продовжить закликати всі міжнародні організації, громадські організації та ЗМІ приділяти більше уваги українським цивільним заручникам, яких утримує росія.

"Я вітаю залучення Московського механізму переважною більшістю держав ОБСЄ для вирішення проблеми затримання Росією українських цивільних осіб", - написав він.

Механізм був активований у відповідь на повідомлення про те, що російська влада взяла в заручники тисячі українських цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Кулеба розраховує, що звернення до Московського механізму ОБСЄ допоможе визначити справжні масштаби цього злочину і встановити факти.

Що таке Московський механізм

"Московський механізм" - це інструмент, який дає змогу державам-учасницям запитувати одна в одної допомогу в разі серйозних порушень прав людини. Він полягає в тому, що за проблемною ситуацією формулюється місія або призначаються доповідачі, які вивчають документи, опитують свідків і можливих жертв порушення прав людини, а після збору матеріалів дають рекомендації як країні, в якій відбувається порушення, так і іншим країнам-учасницям ОБСЄ.

Щодо Росії цей механізм, зокрема, був задіяний ОБСЄ 30 березня 2023 року. Тоді сорок п'ять держав-членів Організації ініціювали використання механізму для розслідування депортації дітей з окупованих РФ територій України.

У Нюрнберзі вже почалися слухання щодо злочинів рф

Російські злочини вже почали розглядати у німецькому Нюрнберзі. На днях тут розпочалися відкриті слухання про злочини російської армії і російського режиму проти мирного населення.Зокрема, йдеться про справи стосовно викрадення українських дітей. Цікаво, що розгляд справ відбувається у судовій залі No600, там, де судили нацистських злочинців.

Нагадаємо, що росія вивезла й незаконно утримує на тимчасово окупованих територіях понад 20 тисяч маленьких українців. Близько шести тисяч дітей знаходяться у "таборах перевиховання". Їм змінюють імена, прізвища та дати народження, щоб знищити ідентичність й унеможливити їх повернення до України.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розглянемо цікаве порівняння щодо інфраструктури Києва. Метро, тролейбус, маршрутки та трамваї - це частини, що утворюють складне міське транспортне тіло. Розберемося, як можна поліпшити стан столичних транспортних мереж та чи це взагалі можливо, разом з Максимом Бахматовим. Приєднуйтесь до нашого відео, обіцяємо, буде цікаво!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.