"Для допомоги та захисту України": Кулеба закликав українців повертатися з-за кордону

З початку війни близько шести мільйонів українців знайшли притулок у країнах ЄС

Кулеба, біженці в Європі
Кулеба: Ми запрошуємо повернутися і допомогти Україні боротися

У понеділок, 26 лютого, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до співгромадян, які залишили країну через російське вторгнення, з проханням повернутися та долучитися до оборони батьківщини. За його словами, українці можуть повернутись та допомогти захистити країну від ворога.

В інтерв’ю для The Irish Times він висловив подяку Ірландії за щедру підтримку та прихисток, наданий українцям. Кулеба підкреслив важливість кожного внеску у боротьбу за незалежність України.

"Ми поважаємо індивідуальний вибір кожної людини, але ми також закликаємо всіх українців, які виїхали з країни з початку повномасштабного вторгнення, розглянути можливість повернення додому", – каже Кулеба.

За його словами, повернення українців матиме значний вплив не лише на обороноздатність країни, а й на її економічне відновлення. Відтак, Україна активно спілкується з Європейським Союзом, аби майбутнє міграційне законодавство сприяло поверненню українців і підтримці національної економіки.

"Ми розуміємо, що деякі люди не можуть мати такого вибору через стан здоров'я чи інші особисті обставини. Але тих, хто має вибір, ми запрошуємо повернутися і допомогти Україні боротися і вижити своїм безпосереднім особистим внеском", – додав він.

З початку війни близько шести мільйонів українців знайшли притулок у країнах Європейського Союзу, зіткнувшись із викликами еміграції та адаптації. Міністр наголосив на важливості їхнього внеску в майбутнє України, висловлюючи сподівання на їхнє повернення та долучення до зусиль у відновленні країни.

Опитування ЄС

Нещодавно агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців.

Зазначається, що у світі наразі налічують 6,5 млн українських біженців. Ще близько 3,7 млн українців залишаються вимушено переміщеними особами всередині країни. Організація опитала понад 9900 домогосподарств (з них близько 4000 – за кордоном) у січні та лютому 2024 року, щоб дослідити наміри та перспективи людей, які тікали від російської агресії.

Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% – у найближчі місяці. Ще 72% внутрішніх переселенців мають намір повернутися додому, 5% – найближчими місяцями. Втім, частка людей із такими планами зменшилася за рік – із 77% та 84% відповідно. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Коли врешті-решт відбудуться вибори, голосування українців за кордоном можна забезпечити кількома шляхами: "турецьким" із залученням місцевих ТРЦ та "поштовим" - втім, є інші перестороги, що можуть стати на заваді саме масовому голосуванню. Про що мова - каже політичний експерт Микола Давидюк.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube