“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Органи прокуратури спільно з правозахисниками провели аналіз та зібрали доказову базу
В Офісі генерального прокурора України підписали інформаційне повідомлення до міжнародного кримінального суду. Це стосується порушень гуманітарного права з боку окупаційних адміністрацій РФ на території Луганської області.
Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора,передає Інформатор .
"Мова йде про артилерійські обстріли лікарень, житлових будинків, об'єктів газо-, водо-, електропостачання, тобто тієї інфраструктури, яка не використовується у військових цілях, а, отже, заборонені Женевською конвенцією", - заявив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов.
Всього в повідомленні викладена інформація про 34 факти невибіркових обстрілів. Результатами цих дій були численні ушкодження водогонів, гідротехнічних споруд, виробничих будівель і устаткування, перебої у водопостачанні та електропостачанні в селищах Новотошківське, Вовчоярівка, Лоскутовка, Підлісне, Тошківка, Світличне, міст Гірське, Золоте і Попасна із загальною чисельністю населення понад 40 тисяч людей.
За його словами, спільно з правозахисниками зібрана доказова база, яка доводить систематичність злочинних дій по відношенню до жителів Луганської області та об'єктів цивільної інфраструктури.
"В обласних прокуратурах на Донбасі запроваджений реєстр постраждалих через збройний конфлікт, який дозволяє надати відповідну правову оцінку діям представників окупаційних адміністрацій, визначити обсяг збитків і відновити права жертв. У кримінальних провадженнях щодо злочинів, пов'язаних зі збройним конфліктом, встановлені більш 4,2 тисячі постраждалих, з яких понад 90% - саме фізичні особи. 328 цивільних отримали тілесні ушкодження, а 197 загинули внаслідок ворожих обстрілів", - пояснив Мамедов.
Для довідки: всього до Офісу прокурора МКС було направлено вже 16 інформаційних повідомлень про порушення міжнародного гуманітарного права в Криму і на Донбасі.
Нагадаємо, місія ОБСЄ з початку перемир'я на Донбасі зафіксувала 11 068 порушень «тиші». Крім того, Україна виконала всі умови для нормандського саміту.
Раніше Інформатор писав, що в Україні розробляють проект Donbass travel.