Україна та США обговорюють зняття обмежень на удари американською зброєю по РФ
США наразі не планують змінювати дозволи на удари американською зброєю по Росії. Проте Київ та Вашингтон постійно ведуть переговори з цього питання. Україна хоче використовувати більш дальнобійні ракети для знищення російських військових об'єктів.
Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу 23 серпня. Таким чином він прокоментував питання ЗМІ про те, чи означає застосування систем HIMARS у Курській області розширення дозволів з боку США.
Кірбі заявив, що інформації про удари з HIMARS по росіянах на Курщині він не має. Також він додав, що жодних змін у дозволах для України не було, проте Київ та Вашингтон знаходяться у контакті з цього питання.
"Їм дозволено використовувати матеріали, надані США, для захисту від російської агресії. І як ви знаєте, президент дозволив їм використовувати американські боєприпаси для ударів через кордон. Але ми все ще ведемо з ними переговори. У мене немає жодних політичних вподобань, про які я міг би сьогодні говорити, і, звісно, жодних нових політичних рішень, які були ухвалені", – сказав він.
6 серпня українські війська розпочали операцію в Курській області. ЗСУ продовжують просуватися в цьому російському регіоні. Збройні сили України станом на 20 серпня контролювали 93 населені пункти в Курській області Росії. Загальна площа контролю ЗСУ в регіоні становить 1263 квадратних кілометри. Британська газета The Times вважає, що ЗСУ атакували Курську область, щоб підняти моральний дух усередині України. Також метою могло бути зміцнення політичних позицій Зеленського, припускає видання.
Російське командування змушене було відправити на фронт підрозділ космічних військ, перекваліфікувавши їх у мотострілки через гостру нестачу кадрів. У прикордонні райони "космічна бригада" прибула за кілька тижнів до прориву ЗСУ, в середині липня.
Також Росія перекинула в Курську область із зони бойових дій в Україні близько п'яти тисяч військовослужбовців. За оцінками експертів, для стримування можливого наступу ЗСУ російським військам необхідно понад 20 тисяч військовослужбовців. Водночас Україна вже направила в регіон до шести тисяч військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.