За словами адвокатки, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» однією з ознак «підозрілості» є фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів)
В Україні операції з готівкою є предметом особливої уваги суб’єктів фінансового моніторингу. Тому громадянам потрібно бути обережними аби уникнути блокування рахунків. Про це Інформатору розповіла партнерка адвокатського об'єднання "EvrikaLaw" Ольга Брус.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» однією з ознак «підозрілості» є фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів). Тобто операції з готівкою є предметом особливої уваги суб’єктів фінансового моніторингу. А відтак, громадянам потрібно бути дуже обережними аби уникнути блокування рахунків та не бажаних бюрократичних процесів.
Тож адвокатка звернула увагу на основні обмеження, що стосуються готівкових операцій в Україні. Такі обмеження встановленні Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 року №148. Отже, відповідно до п. 6 Положення, суб’єкти господарювання можуть здійснювати готівкові операції:
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів з рахунку на рахунок або внесення коштів до надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Для фізичних осіб в пункті 7 Порядку передбачені наступні обмеження:
Якщо громадяни здійснюють готівкові операції з порушенням вказаних вище обмежень до них можуть бути застосовані заходи фінансового моніторингу. Тому, щоб не потрапити у «пастку» фінансового моніторингу перш за все потрібно ретельно зберігати підтверджуючі документи законності походження коштів (податкові декларації, договори, банківські виписки) Це дозволить у разі виникнення питань з боку банку обґрунтувати, що кошти отримані вами з дотриманням вимог закону. Також варто уникати підозрілих операцій. Краще не розбивати великі суми на кілька маленьких переказів. Це може викликати в банку підозру, що операція є незаконною.
"Пам’ятайте найкраще використовувати безготівкові розрахунки, оскільки вони залишають прозору історію та це убезпечить вас від особливої уваги фінмоніторингу", - наголосила Брус.
Раніше ми писали, що Укрпошта з 1 липня 2025 року ліміти на виплату готівки фізичним особам у відділеннях Укрпошти будуть наступними:
Для фізичних осіб, які отримують післяплату на платіжну картку, ліміти не зміняться:
Підставою для подібних обмежень стало посилення контролю держави за здійсненням фінансових операцій у поштовій та банківській сферах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.