Фінмоніторинг Ощадбанку: за що і як можуть заблокувати ваші кошти

Чоловік не може забрати свої гроші з заблокованого рахунка, тому збирається звертатися до Національного банку України

Фінмоніторинг
Ощадбанк заблокував рахунок клієнтка через фінансовий моніторинг

Чоловіку заблокували рахунок у зв'язку з фінансовим моніторингом восени 2024 року. Він звертався до відділення Ощадбанку, але кошти не повертають. Відповідний відгук громадянин залишив 27 березня на сайті "Мінфіну".

В середині листопада 2024 року Ощадбанк заблокував кошти на рахунку чоловіка. Він вирішив відправити 10 тисяч гривень на свою іншу картку, однак гроші повернулись назад, вже на заблоковану картку.

"Десь в середині листопада заблокували мої кошти, намагався відправити собі на іншу карту по IBAN, платіж був в обробці близько 5 днів, іншу частину зняв готівкою, а ці 10 тисяч гривень, що відправив повернулись на карту, яка на той момент вже була заблокована. У відділені взагалі не розуміють, що треба робити. Зі службою підтримки звʼязку немає", - зазначив чоловік.

За його словами, гроші свої забрати не може. Він збирається звертатися до Національного банку України. 

Фінансовий моніторинг Ощадбанку

На сайті Ощадбанку вказується, що розірвання співпраці з клієнтами може відбуватися відповідно до закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" №361-ІХ. На постійній основі з урахування ризик-орієнтованого підходу здійснюється аналіз фінансових операцій клієнтів на їх відповідність суті, масштабу та змісту діяльності, а також щодо наявності індикаторів підозрілості фінансових операцій. Фінустанова вживає заходів у сфері запобігання та протидії, що включають проведення первинного фінансового моніторингу.

Положення про здійснення банками фінансового моніторингу затверджено постановою Правління Національного банку України № 65 від 19.05.2020 року. Раніше ми писали, що адвокат Станіслав Ліфлянчик впевнений, що ті, хто вже став заручником таких обставин, просто зобов'язані діяти жорстко і комплексно. Він пропонує здійснити наступні кроки: 

  • Звернення до суду;
  • Звернення до омбудсмана;
  • Звернення зі скаргами до НБУ і міністерств;
  • Звернення до правоохоронних органів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube