Пекін та Франція, за словами Ван Ї, готові брати участь у перемовинах щодо війни в Україні
Китайський міністр закордонних справ Ван Ї заявив, що Пекін хоче посилити стратегічну співпрацю з Францією у врегулюванні війни в Україні. За його словами, Китай готовий відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні конфліктів, зокрема в Україні та на Близькому Сході. Ван Ї вважає, що мир через діалог і переговори — єдиний правильний шлях для людства.
Про це йдеться на сайті китайського відомства. Ван Ї також додав, що Китай і Франція як постійні члени Ради Безпеки ООН мають діяти незалежно від зовнішнього тиску і разом працювати над глобальним миром і стабільністю.
"Мирне вирішення міжнародних спорів шляхом діалогу та консультацій – це правильний шлях. Китай готовий зміцнювати стратегічну комунікацію та координацію з Францією та відігравати конструктивну роль у політичному врегулюванні таких актуальних питань, як українська криза та Близький Схід", - йдеться у повідомленні.
Раніше Пекін заявив, що не постачає зброю Росії та не бере участі у війні проти України. Таку реакцію китайське МЗС озвучило напередодні саміту НАТО в Гаазі, відповідаючи на звинувачення з боку країн Альянсу.
Генсек НАТО Марк Рютте раніше заявив, що Китай, Іран і Північна Корея фактично підтримують війну Росії, а також нарощують власну військову потужність. Через це, за його словами, країни-члени НАТО мають збільшити витрати на оборону.
У відповідь речник МЗС Китаю Го Цзякунь заперечив усі звинувачення, заявивши, що Пекін не постачає летальної зброї жодній зі сторін конфлікту і дотримується принципу невтручання.
Водночас українська влада стверджує протилежне. Президент Зеленський ще у квітні заявляв, що спецслужби мають докази участі Китаю у постачанні Росії боєприпасів, артилерійських компонентів і навіть спільного виробництва зброї на території РФ.
Також раніше медіа, зокрема Financial Times, повідомляли про оголошення китайських компаній, які шукали для Росії глушилки, дрон-детектори та системи РЕБ. Нещодавно і СБУ виявила у шахедах китайські компоненти.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.