Обікрав Саакашвілі, консультував Моссад: що відомо про легенду автокрадіжок WASP KILLER, якого екстрадували в Україну

Світ автовикрадачів у трансі: якщо ця людина розкриє таємниці, які знає, багатьом не поздоровиться

Wasp Killer, люди в масках, крадений автомобіль
Wasp Killer на всіх фото і відео ховає своє обличчя, проте Інформатор має у своєму розпорядженні його справжню фотографію

Українські силовики отримали від Італії крутий подарунок: легендарного автомобільного злодія, відомого як Wasp Killer. Це по-справжньому велика риба: не черговий рядовий злодюжка, а гуру у світі автовикрадення. Крім "основної роботи", Wasp Killer (перекладається як "Вбивця ос" - ред.) вів блоги, роздавав інтерв'ю та вважав себе зіркою (і не безпідставно). Інформатор розбирався, хто він, чим знаменитий і чому потенційна можливість розколоти цього злодія - великий успіх для правоохоронців.

Схоже, що причиною розшуку автовикрадача, його затримання та екстрадиції в Україну стали деякі розбіжності між ним та правоохоронцями щодо його статусу та діяльності. Wasp Killer позиціював себе як колишній автовикрадач, який у своєму пізнанні настільки сповнився, що лише деякими гранями подібності перетинається з рядовими карними злочинцями, даючи їм поради в соцмережах.

А от Нацполіція з низки причин вважала його чинним злочинцем. І зараз прагне це довести.

"Він не захоче сидіти, а знає багато"

Від своїх джерел в українській поліції Інформатор дізнався, що слідчі "навели різкість" на Wasp Killer'a десь півтора року тому. Це сталося після затримання в України чергових автомобільних злодіїв.

"Прийняли групу викрадачів, у яких виявили голосові повідомлення від Wasp Killer'а - мовляв, працюйте більше і буде більший дохід. Він сам із дружиною жив у Болгарії, але катався по всьому світу. Поціновувач плавання з аквалангом і крутих готелів", - повідомило джерело.

Тож поліція вважає легендарного злодія організатором угруповання, у членів якого знайшли його голосові повідомлення. Wasp Killer тоді із дружиною жив у Болгарії, але, як з'ясувалося, "катався по всьому світу". Та й докатався – взяли знаменитого злодія в Італії, каже співрозмовник Інформатора.

"Прийняли його в Італії, він рік чекав на екстрадицію. Він мав телеграм-канал як майданчик для повернення викрадених машин. Його відсоток - 10% від вартості за повернення, а відсоток тих, хто повертає - від 10 до 40%", - пояснив представник поліції на умовах анонімності.

Wasp Killer на YouTube останнім часом рекламував себе як блогер, додав співрозмовник Інформатора, "але його ютуб весь час банив". Крім того, він торгував технікою для захисту від крадіжок та виступав на цьому ринку як експерт.

"Зараз йому 47 років, світить 12. Тому весь світ автовикрадачів у тихому а**ї. Він не захоче сидіти. А знає багато", - вважає наше джерело.

Як приклад, співрозмовник Інформатора згадує, що у Telegram-каналі Wasp Killer'a проходила інформація не тільки про автівки, але і про пограбування складів з комп'ютерами Там же були повідомлення про зникнення фур з цінним вантажем. Загалом цьому персонажу є, що розповісти, якщо він захоче говорити. Співрозмовник Інформатора вважає, що, враховуючи небажання Wasp Killer'a сісти у в'язницю, угода зі слідством, можливо, влаштує обидві сторони.

"І його зараз і до ДБР, і до СБУ тягають, щоб він розколовся", - підсумувало джерело.

Зірка соцмереж

Можливо, через те, що "клієнт занадто багато знав", у соцмережах нещодавно з'являлися чутки не про затримання, а про смерть Wasp Killer'a. Наприклад, у коментарях до останнього посту у його Instagram. 

Wasp Killer не соромився з'являтися перед камерами чи виставляти свої фото, але обличчя завжди закривав чи не показував. Фото: Instagram
Wasp Killer не соромився з'являтися перед камерами чи виставляти свої фото, але обличчя завжди закривав чи не показував. Фото: Instagram

Сам пост із кадрами з чергової подорожі "автоексперта" на гору Афон (куди ж ще з'їздити правильному злодієві!) написано навесні 2023 року, але про смерть Wasp Killer'a якийсь доброзичний заявив понад місяць тому.

"Закінчилась історія васпу. Завалили його в Україні…. Під Києвом похований", - писали у коментарі.

Злодій, який відкрито хвалився, що викрадав авто у Саакашвілі та Юхима Шифрина: хто такий Wasp Killer, якого придбала українська поліція 2

Загалом легенда автовикрадення був в останні роки людиною дуже активною в соцмережах і навіть цілком собі медійною. Хоча джерело Інформатора і каже, що YouTube злодія "ввесь час банив", його канал чудово почувається і все доступний. У тому числі "Васп Кіллер" виклав тут своє інтерв'ю для каналу "1+1".

Але в описі автор все ж зазначає, що це восьмий за рахунком його YouTube-канал, сім попередніх було заблоковано. На канал підписано трохи менш як 1900 людей, тут опубліковано 120 відео, у тому числі стріми.

У своїх трансляціях, що цікаво, Wasp Killer не соромився розмірковувати на далекі від професії теми. Говорив, зокрема, про політику, був проти Зеленського та водночас проти Путіна, а також - проти російської війни в України.

Крім того, інтерв'ю та стріми з Wasp Killer є в портфоліо інших блогерів. Його при цьому представляють як "колишнього бандита" та "колишнього викрадача", який тепер "популярний YouTube блогер, бізнесмен і просто хороший співрозмовник".

Діючих Telegram-каналів у автозлодія і зовсім два (щонайменше). Перший - той самий, де, як з'ясувало українське слідство, за малу частку, тобто за 10%, публікуються оголошення про посередництво у поверненні викрадених авто. Ось, як приклад, деякі з них.

Злодій, який відкрито хвалився, що викрадав авто у Саакашвілі та Юхима Шифрина: хто такий Wasp Killer, якого придбала українська поліція 3

Злодій, який відкрито хвалився, що викрадав авто у Саакашвілі та Юхима Шифрина: хто такий Wasp Killer, якого придбала українська поліція 4

Злодій, який відкрито хвалився, що викрадав авто у Саакашвілі та Юхима Шифрина: хто такий Wasp Killer, якого придбала українська поліція 5

Другий канал присвячений різноманітним електронним пристроям. При цьому людина, яка не розуміється на темі з першого погляду і не зможе розібратися - це протиугінні пристрої або навпаки. Але якщо звернути увагу на анотацію каналу - "огляд обладнання для аварійного відкриття та запуску автомобіля" - то сумніви відпадуть.

Щоправда, в інтерв'ю автор гаджетів не визнавав, що його цільова аудиторія - лише злодії. Говорив, що нібито має багато клієнтів у страхових компаніях, серед установників та творців охоронних комплексів та систем безпеки - мовляв, купують його пристрої, "щоб тестувати".

Сів у в'язницю, бо обікрав Кобзона

До речі, про інтерв'ю. Wasp Killer неодноразово розповідав про свою біографію - починав у Росії ще у 90-х, у Росії ж багато сидів. Але, як і належить зірці, у відповідь на запитання "за що сидів" розповідає історії, схожі на байки – і всі вони не про викрадення авто.

Вперше, за його словами, сів, бо вкрав із приятелями з джипа одного військового два автомати Калашнікова, портфель з грошима та документами, а також надсекретну радіостанцію. Вдруге - за зберігання пістолета, а втретє - нібито після того, як пограбував склад музичної апаратури, що належав Йосипу Кобзону.

Серед покупців – Моссад

Ще "Васп Кіллер" стверджує, що тепер, коли він є респектабельним "продавцем електроніки", серед його клієнтів - нібито ізраїльський Моссад і британська Мі-6. Є покупці з інших спецслужб, зокрема, французьких. 

Але ні-ні, та й придбає хтось пристрій для викрадення, щоб використовувати його просто за призначенням. Наприклад, Wasp Killer визнає, що влітку 2016 за допомогою його ретранслятора вкрали Toyota у Михайла Саакашвілі.

"Де-юре машину було записано не на експрезидента Грузії. Але, за моєю інформацією, фактично вона належала саме йому. ЗМІ написали, що поліція цей автомобіль знайшла. Але за моїми даними, люди Михайла Саакашвілі її викупили", - розповідав Wasp Killer.

Як правило, викрадачі повертають авто за суму, що дорівнює 30-50% вартості автомобіля, пояснив він. Ця практика працює вже десятиріччя.  

"Так само як і в 90-ті роки. Тоді ми з приятелями відвели "Москвич" у (російського актора та гумориста) Юхима Шифріна. Повернули, на прохання актора, за $800", - розповідав викрадач.

"Україна - це чорна діра"

Кожна країна, де слабкі уряд та правоохоронні органи, приречена бути "чорною діркою", і Україна не є винятком, нещодавно казав Wasp Killer в інтерв'ю. Він зазначав, що наша країна, зокрема, серед лідерів у викраданні авто, бо "закон в Україні слабкий", а поліція нібито "працює дуже погано", оскільки пов'язана "по руках та ногах" корупцією у верхах і зовсім не забезпечена технічними засобами.

"У вас щонайменше 40–50% елітних автомобілів ввезено в країну незаконно. Двійники, трійники, а буває так, що під одними номерами десять машин їздять. Адже такі машини коштують наполовину дешевше. Ось ваші люди й ведуться. В Україні також багато машин крадуть та вивозять за кордон", - стверджував він.

Також "експерт" запевняв, що по Україні їздять багато викрадених у Європі мотоциклів.

"80% пригнаних (в Україну) із Європи мотоциклів – крадені. А 20% – завезені з порушенням закону", - стверджував Wasp Killer.

 

Що про Wasp Killer повідомила українська поліція

Українські правоохоронці підозрюють росіянина Wasp Killer в організації злочинного угруповання. Йдеться про викрадення автомобілів, повідомив заступник голови НПУ, начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов. Він зазначив, що громадянин РФ, який, за даними слідства, є організатором злочинної схеми повернення власникам їхніх же викрадених авто за гроші, та у тому числі "заробляв на українцях", ховався в Італії.

За версією поліції, він створив канал Wasp Killer Store, в якому публікує оголошення про викрадені автомобілі та виступає "посередником" між потерпілим та злочинцем для повернення автомобіля. Wasp Killer'a затримали в Італії навесні 2023 року, судячи з листів із в'язниці, які він публікував у Telegram.

Нєбитов не назвав імені підозрюваного, але продемонстрував зображення з YouTube-каналу Wasp Killer, якого у медіа називають "колишнім автозлодієм". За даними Офісу генпрокурора України, зараз росіянину обрали запобіжний захід: тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 15 мільйонів 140 тисяч гривень. Підозрюваному інкримінують ст. 289 (викрадення авто) та ст. 189 (вимагання) КК України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube