Нові лідери, великі проблеми грандів та прогресуюча непередбачуваність. Що ми побачили за перший місяць АПЛ?

Статусу топ-6 поки мало відповідають Челсі та Юнайтед

Арсенал на старті вже втратив очки проти Фулгема
Ерлінг Голанд допомагає Сіті очолювати таблицю

Перші 4 тури Англійської Прем’єр-ліги добряче нас здивували. Серед лідерів передбачувані тільки Манчестер Сіті та Арсенал. Але інші результати заклали фундамент оновлення першої половини сезону. Що може статися далі?

Інформатор аналізує початок найпопулярнішої ліги планети.

Дива топ-шістки

Манчестер Сіті та Арсенал - головні претенденти на чемпіонство. І в них все йде добре. Арсенал має чудовий колектив, якому на фініші минулого сезону не вистачило сил. Цього разу втримати запал мають допомогти новачки Райс, Хаверц і Тімбер. Артета показує непогану тактику, а нічия із Фулгемом - радше невдача, аніж проблема. Та й перший топ-матч проти МЮ каноніри дотисли на свою користь.

Тим часом Манчестер Сіті набирає темп стабільних перемог та намагатиметься захистити свій золотий требл в усіх турнірах. Шеффілд майже забрав очки у містян, але Гвардіола вдало використовує футболістів та продовжує збирати важливі залікові бали, а група ЛЧ допоможе легше розсередити ресурси на дистанції.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Manchester City (@mancity)

Хоча топ-шістка АПЛ вже не існує в тому вигляді, якою була ще кілька років тому. Її склад перед початком сезону якісно оновився: системні недоліки Челсі та МЮ похитнули їх позиції. Ще влітку ми створили власний прогноз на сезон 23/24. Ми вказували, що команди можуть змінити проблемні зони або попрацювати із невдалою грою футболістів. Втім, саме Челсі та МЮ продовжують невдалі виступи.

У Юнайтед це ціла когорта провалів. Онана тільки просинається в новому чемпіонаті, інтенсивність Англії для нього стала дуже потужним викликом. Він гарно грає, чудово читає гру та може зробити кілька неймовірних сейвів. Але якщо привозить захист - то привезе і Онана. Це наочно демонструють провали у матчах проти грандів АПЛ: Тоттенгем відвозив дияволів як тільки хотів. З Арсеналом було легше, але поки наприкінці Юнайтед не вирішив, що нічиї їм вдосталь. Детальніше про цю гру читайте тут.

Проти сильних клубів манкуніанці виглядають дуже погано, а наступна гра - амбіційний Брайтон. Колись топовий МЮ не може вирішити свої проблеми на полі, а тен Хаг ніби і не шукає таких шляхів. Як наслідок - лише 11-та позиція після чотирьох турів.

Не надто відстає Челсі - 12-та сходинка таблиці. Розпродаж влітку та потужні закупівлі мали б дати результат. Але що ми побачили за перший місяць: мегакоштовний Кайседу на кожні 5 дотиків зробить таку помилку, що станеться гол у ворота його команди. Після відходу Аррісабалаги, у ворота став іспанець Санчес. Здається, що грає він непогано. Але, тенденція залежати від інших гравців для воротаря не має бути настільки чіткою, щоб суперники нею користалися в кожному матчі.

Біда з травмованими - Лавія, Нкунку, Джеймс, Чалоба, Чуквуемека. Ці прізвища ми добре знаємо за виступами минулого сезону і в Челсі, і в інших командах. А тепер - пів команди виконавців, на яких була ставка. Тепер вони просто актив у лазареті. Єдина перемога - над Лутоном. Челсі возив новачка АПЛ на кожному куточку поля. І це - поки найкращий матч сезону для всіх основних гравців. Почеттіно має терміново перебудовувати гру команди, якщо їм потрібно щось більше, аніж перемога над аутсайдерами.

Серед лідерів - Тоттенгем та Ліверпуль. І це - несподіванка з минулого сезону. Лондонці залишилися без єврокубків, а Ліверпуль ледь увірвався в групу Ліги Європи, тому ніхто не вважав їх фаворитами на високі місця. Але обидва клуби зараз йдуть в топі. Червоні зіграли внічию тільки з Челсі, далі - переможна серія із потенційним запасом. ТТХ вражає всіх: два сухих матчі, дуже цікава та красива гра, друге дихання Сона після продажу Кейна. Складається ситуація, де ми не вірили - а клуби знайшли таємні сили. Цікаво, наскільки вистачить такого імпульсу. Першим перевірку проходитиме Тоттенгем у грі проти Арсенала через два тижні. А поки - ось вам ностальгія за тим, як виступав один з кращих нападників АПЛ.

Приписали до потенційних лідерів і Ньюкасл: потужна трансферна кампанія минулого року та цього літа, амбіції тренера та самих футболістів. Але - аж лячно, що ж сталося всередині колективу, бо його як такого немає. Стартовий розгром Астон Вілли - це пшик у порівнянні з ніякою грою проти МС, втраченої переваги над Ліверпулем і розгрому від Брайтона.

Ньюкасл не витримав проти грандів і сиплеться з кожним матчем все більше. Навіть Ісак - найбільше сподівання фанатів - інертний, свій дубль він оформив у ворота сплячої АВ. Тепер його персональним випробуванням стане наступна гра проти Брентфорда. Той іде без поразок на рівні топів АПЛ. І саме ця гра покаже, чи не зарано ми назвали клуб новою силою Англії.

Хто андердог?

Без поразок за 4 матчі йдуть 6 клубів. Це Манчестер Сіті, Арсенал, Ліверпуль, Тоттенгем, Вест Гем та… Брентфорд. Ще один лондонський клуб кілька років тому вибрався в еліту після багаторічної перерви. Посередні сезони минулих розіграшів просто перекреслені тріумфом зараз. Проти середняків бджоли виглядають дуже солідно. Вистрілив і Мбемо: це його 5-й сезон за команду, та третій - в АПЛ. І зараз він один з кращих бомбардирів.

У складі грає також наш Ярмолюк: до АПЛ він поки не дійшов, але на Кубки вже виходить. Ще один українець у середняках - Забарний у Борнмуті. Він лідер захисту команди і має шанси свою стартову позицію забетонувати. Йому вже вдається більше, ніж того року - і це ще один клуб, за яким можна слідкувати. До речі, про очікування від Ярмолюка, Зінченка, Мудрика та інших українців в Англії й інших лігах Європи читайте ось тут. Наше представництво в лігах Старого Світу дуже цікаве.

Вест Гем - ще одне відкриття початку сезону. Вже багато років команду веде Моєс і цього разу йому вдався чудовий старт. Схоже, перемога в Лізі Конференцій надала їм значної впевненості на цей сезон. На полі команду веде Боуен. Наступна перевірка - домашня гра проти МС. Заохочує до себе і Брайтон. Якщо команда виграє - то обов’язково багато забиває, це щонайменше три м’ячі. Програли вони лише неймовірному влітку Вест Гему. Зараз де Дзербі замотивував колектив так, що вони розмазали Ньюкасл ніби на тренуванні. Дуже цікаво спостерігати за його експериментами та награваннями. Доєднався до команди Фаті - його представили саме на перерві збірних.

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Brighton & Hove Albion FC (@officialbhafc)

Звичні позиції в середині таблиці вже посіли Кристал Пелас, Ноттінгем, Астон Вілла та Вулвергемптон. Чого їм не вистачає - питання відкрите. Бо там де все вдається - раптом нічого не виходить. Доводиться змінювати схему - і вона працює разово, а далі знову шукати своє. Звісно, це поки 4 гри, щільність команд дуже висока і кожне очко впливатиме на положення у таблиці.

Без смаку перемог 5 клубів АПЛ. Серед них і Евертон. Там більше немає місця Миколенку - вже кілька ЗМІ написали, що Дайч більше не бачить його в основі. І на це є причини: Віталій зробив результативну помилку за збірну у грі проти Англії - з його зони забіг Уокер та забив гол. Мерсисайдці, як і минулого сезону, боротимуться за виживання. І українець до цього буде мало причетним. Також не може перемогти вже згаданий Борнмут українця Забарного та Шеффілд. Все ще чекають на перші очки Бернлі та Лутон. І в них є перенесена гра - здається, саме там ці очки і стануться.

Кращі показники

Лідер серед бомбардирів АПЛ звісно Голанд. Попри те, що норвежець не може знайти себе у великих матчах, а часом здається, що магії більше немає - Ерлінг за 4 матчі назабивав вже 6 голів. Наздоганяє його Мбемо - гравець Брентфорда, 4 голи. Також рвуться до вершин Авонії (Ноттінгем), Фергюсон (Брайтон), Марч (Брайтон) та Едуар (Кристал Пелас). Представники топ-команд позаду - єдиний тут Сон з трьома голами. Згадаємо кращі голи серпня:

Англійська Прем’єр-ліга дуже забивна на старті сезону. Кращих воротарів наразі два - це Едерсон та Аліссон. В них - два сухих матчі. Але ліпший захист все ж у Сіті - лише два пропущених голи. Відзначається Манчестер багато. Доклався до цього вже згаданий Голанд, на ньому кожен другий гол команди. А от Кристал Пелас достатньо лише п’ять разів відзначитися, аби з поразкою та нічиєю бути біля топ-команд. Найбільше напропускав Бернлі - це по три м’ячі в кожній грі мінімум, і наразі 11 лише в трьох матчах.

Перерва на матчі збірних закінчується. І тепер ціла армія англійських клубів вривається у боротьбу за єврокубки. Спостерігати за АПЛ буде ще цікавіше. Чи втримає Тоттенгем переможну ходу? Чи відродяться Челсі та МЮ? Та чи виграє бодай раз Евертон? Беремо попкорн і уважно дивимося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube