НКРЕКП покарала обленерго Києва та Одеси за несправедливі відключення світла

Читать на русском

На обидві компанії наклали штрафи

Читать на русском
НКРЕКП покарала обленерго Києва та Одеси за несправедливі відключення світла
Відключення світла

На обидві компанії наклали штрафи

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) 24 січня оштрафувала АТ "ДТЕК Одеські електромережі" та ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" за несправедливі відключення світла. Про це Інформатору стало відомо з повідомлення на сайті регулятора.

На обидві компанії наклали штрафи "щодо недопущення надалі недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії". Сума штрафу не повідомляється.

Починаючи з листопада 2022 року, НКРЕКП розглянула понад 2,5 тисяч звернень та скарг споживачів на несправедливе відключення електроенергії. 17 січня регулятор наклав штрафи на АТ "Вінницяобленерго", АТ "Чернівціобленерго" та ПрАТ "Волиньобленерго" за недотримання графіків відключень електропостачання споживачам. Крім того, на керівників згаданих підприємств вперше у практиці НКРЕКП було накладене адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Як довго будуть відключати світло в Україні

Перебої з постачанням електроенергії не припиняться навіть після закінчення опалювального сезону, говорить генеральний директор ДТЕК Дмитро Сахарук. За його словами, Україна перейшла екватор опалювального сезону. Але до 15 квітня ще буде багато морозних днів. Тож, друга половина опалювального сезону буде такою ж складною, як була перша.

“На нас чекають і ракетні обстріли, і пошкодження енерго інфраструктури. Ми будемо робити все можливе, щоб забезпечити українців світлом і теплом. Але відключення можливі. І в таких умовах ми будемо жити до кінця опалювального сезону. Коли надворі стане тепліше, зменшиться споживання електроенергії. Але розпочнуться планові ремонтні роботи, які взимку не робляться. Тобто обсяг генерації в Україні принципово не збільшиться. Тому сказати, що прийде квітень, і все буде гарно, не можна. Після кожного обстрілу пошкоджені об’єкти електроенергетики все важче відновлювати”, - сказав Дмитро Сахарук.

До слова, енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Також на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій.

Нагадаємо, в Укренерго розповіли, як тепла та сонячна погода впливає на стан енергосистеми України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.