Компанія Rheinmetall розкриває плани щодо створення в Україні заводів з виготовлення пороху, снарядів і зенітної зброї
Генеральний директор німецького військового концерну Rheinmetall, Армін Паппергер, оголосив про свої плани створити в Україні щонайменше чотири заводи. Про свої плани він оголосив під час презентації результатів діяльності компанії за 2023 рік. За його словами, українські заводи Rheinmetall будуть спеціалізуватися на виробництві снарядів, військової техніки, пороху і зенітної зброї.
Про це повідомляє видання AFP. Минулого місяця німецький виробник військової техніки оголосив про угоду щодо виробництва артилерійських снарядів в Україні.
"Україна зараз є важливим партнером для нас. Тут ми бачимо потенціал від двох до трьох мільярдів євро (продажів. – ред.) на рік", – сказав гендиректор Rheinmetall.
Будівництво заводу очікується розпочати найближчим часом. Проте його розташування за міркуваннями безпеки не розголошується. Він буде споруджений на зразок заводу з виробництва боєприпасів, який Rheinmetall будує в Німеччині.
Як пише видання The Guardian, німецький оборонний гігант планує побудувати в Україні щонайменше чотири заводи по виробництву озброєння. Війна в Україні стимулювала німецьку збройову промисловість, оскільки країни прагнуть переозброїтися перед обличчям зростаючої загрози з боку росії, а стрімке зростання попиту торік вивело Rheinmetall в індекс “блакитних фішок” DAX, повідомляють журналісти.
Повідомляється, що незабаром відбудеться закладення першого каменю зводу в Україні. Він буде побудований за зразком заводу з виробництва боєприпасів, який Rheinmetall будує в Німеччині.
Під час презентації генеральний директор концерну повідомив про рекордні продажі компанії в 2023 році, що склали 7,2 мільярда євро. Цього року Rheinmetall має намір перевищити цей показник і досягти 10 мільярдів євро.
Восени 2023 року Rheinmetall отримав дозвіл на створення спільного підприємства з концерном "Українська оборонна промисловість" (колишній "Укроборонпром"), це підприємство вже зареєстрували в Україні. Концерн також оголошував про плани побудувати свої перші бронемашини в Україні у 2024 році.
Про плани компанії збудувати завод по виробництву боєприпасів в Україні ми повідомляли 17 лютого. Відповідний документ про співпрацю підписали в присутності міністра стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та посла України в Німеччині Олексія Макеєва на полях Мюнхенської конференції з безпеки.
Підприємство з виробництва снарядів допоможе Україні збільшити виробництво боєприпасів і знизити залежність від імпорту, запевняють у Rheinmetall. Планується, що новий боєприпасний завод буде випускати шестизначну кількість артилерійських снарядів калібру 155-мм на рік. Також спільне підприємство вироблятиме і метальні заряди. Німецькому концерну Rheinmetall належатиме 51% акцій спільного заводу, а українській компанії – 49%.
Німеччина стала найбільшим постачальником Збройних сил України в Європі, надсилаючи більше військової та економічної допомоги, ніж будь-яка інша країна, окрім США. 6 лютого, німецький оборонний гігант Rheinmetall анонсував плани щодо масштабної військової підтримки України, включаючи передачу бронетехніки, артилерійських систем і боєприпасів на майбутні два роки.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Андрій Шабельников висловлює свою точку зору щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, немобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.