Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовляється надсилати ракети "Таурус" в Україну через потенційні майбутні загрози, які не хоче розкривати
Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти відправлення крилатих ракет "Таурус" до України, наводячи причини, які залишаються нерозголошеними, з огляду на потенційну майбутню загрозу від росії. За інформацією, отриманою від Олександра Мюллера, впливового члена комітету з оборони Бундестагу, під час конфіденційної зустрічі було висловлено занепокоєння щодо можливих наслідків передачі зброї. Шольц заявив, що опозиція використовує це питання для політичного піару, незважаючи на загальне розуміння прихованих мотивів, які не можуть бути оприлюднені.
Як пише Euroactiv, побоювання канцлера пов'язані з потенційною перемогою росії та необхідністю збереження ракет для самооборони Німеччини. Про це йшлося під час "секретного виступу" Шольца в Бундестазі у понеділок 11 березня. Під час виступу Шольц підкреслив, що передача крилатих ракет Україні без безпосередньої участі німецьких військових була б невиправданою, акцентуючи на ризиках, пов'язаних із таким рішенням.
13 березня він знову назвав необхідність залучення німецьких солдатів як перешкоду для доставки ракет великої дальності в Україну. При цьому у суспільстві повсякчас зростає кількість запитань щодо мотивації такого заперечення. Шольц посилив протидію постачанню Таурусів Україні, незважаючи на те, що західні союзники, такі як Франція та Велика Британія, поставили саморобні моделі та запропонували підтримку для полегшення поставок Німеччини.
"Для мене не може бути й мови про постачання далекобійних систем озброєнь, які можна розумно поставити, лише якщо вони передбачатимуть розгортання німецьких солдатів... Це червона лінія, яку я не хочу перетинати як канцлер", - сказав він, додавши, що його "розсудливість не слід кваліфікувати як слабкість".
Шольц ще раз наголосив, що Німеччина є найважливішим союзником України в Європі. Однак, на його думку, дуже важливо, щоб кожне рішення про постачання зброї було ретельно виваженим.
"Ми підтримуємо цей внесок і терміново продовжуватимемо мобілізувати зусилля. Однак обережність - це не слабкість", а те, на що громадяни "мають право", - наголосив Шольц.
Останнім часом об'єднані сили опозиції ХДС/ХСС висловлюють погрози розпочати парламентське дослідження стосовно рішення канцлера Олафа Шольца утриматися від відправлення Україні дальнобійних ракет Taurus. Раніше він обґрунтував свою непохитну стійкість у питанні, вказуючи на ризик використання цих ракет по цілях у Москві та утримався від коментарів щодо можливих обхідних шляхів поставок озброєння, які раніше згадував міністр закордонних справ Великобританії Девід Кемерон.
В межах такого обміну, Німеччина могла би передати крилаті ракети Taurus зі своїх запасів Бундесверу Великобританії, яка, у свою чергу, поставила б Україні додаткову партію ракет Storm Shadow. За повідомленнями Bloomberg, з посиланням на джерела знайомі з ситуацією, партнери у німецькій урядовій коаліції намагаються вмовити канцлера Олафа Шольца переглянути свою позицію щодо поставок ракет Taurus для України і очікують на позитивний вирішення питання. Зокрема, джерела агентства повідомили, що міністр фінансів Крістіан Лінднер і лідер "Вільних демократів" не поділяють думку Шольца і сподіваються на перегляд його рішення.
Інше джерело розповіло, що віце-канцлер та міністр економіки від "Зелених" Роберт Габек підтримує законодавців, які налаштовані на допомогу Києву з Taurus, і висловлює невдоволення одноосібною позицією канцлера. ХДС/ХСС вимагає роз'яснень, як Шольц прийшов до висновку, що передача ракет великої дальності Києву може затягнути Берлін безпосередньо у конфлікт з рф, враховуючи, що військові ФРН повинні були б програмувати цілі в Україні. Цей запит опозиції з'явився після публікації російською розвідкою перехопленої телефонної розмови високопоставлених офіцерів ВПС Німеччини, зміст якої контрастує зі заявами канцлера. У перехопленій розмові німецькі військові заявляли, що ракети Taurus можуть бути запущені Україною без безпосередньої участі Німеччини, принаймні за певних умов. Найближчого четверга, 14 березня, німецькі законодавці мають оцінити нову ініціативу ХДС/ХСС, яка закликає Шольца невідкладно відправити ракети Taurus до України.
26 лютого Німеччина оголосила, що надішле нову партію військової допомоги Україні. До її складу входять артилерійські снаряди, безпілотники та обладнання для розмінування.
Повідомляється, що Україна отримала 14 тисяч 155-мм боєприпасів, виготовлених як на німецьких заводах, так і зі складів Бундесверу. Крім цього, до України доставили чотири машини розмінування WISENT 1 та три мобільні системи для дистанційного розмінування.
Пакет допомоги також включає 250 комплектів інструментів з підривними матеріалами, 10 розвідувальних дронів Vector з комплектами запчастин, 22 системи для протидії безпілотникам та 12 сателітних комунікаційних терміналів. Для підсилення охорони кордону передали чотири автомобілі.
Уряд Німеччини оновив список майбутньої допомоги, додавши до нього 10 броньованих ремонтно-евакуаційних машин Bergepanzer 2 та 20 нових систем проти дронів. Важливим моментом стало заявлення німецького канцлера Олафа Шольца під час візиту Володимира Зеленського до Берліна про готовність виділити новий пакет допомоги на суму 1,1 мільярда євро.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Російський опозиціонер Олексій Навальний, за офіційними даними, помер через відірвавшийся тромб під час прогулянки у СІЗО. Однак, чи можна вірити цим заявам, або його смерть могла бути спровокована перед виборами у рф? Про це ми поспілкуємося з українським політологом Андрієм Золотарьовим. Крім того, обговоримо тему політичних амбіцій Навального. Не пропустіть відео, щоб дізнатися думку експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.