В Угорщині частина закарпатських ромів ночувала на вулиці через нові обмеження
В Угорщині почали виселяти ромів із Закарпаття з безкоштовних притулків. Це відбувається в рамках постанови уряду країни щодо обмеження допомоги українцям. Через це деякі родини вже ночували на вулиці.
Як передає Радіо Свобода, 120 закарпатських ромів, які проживали в приватному будинку за кошт держави в місті Корч, 21 серпня були виселені. Частина з цих людей була вимушена ночувати на вулиці.
Це сталося через набуття чинності поправки до указу угорського уряду щодо обмежень допомоги українцям. Тепер Угорщина допомагатиме лише тим біженцям, які приїхали з регіонів, що безпосередньо постраждали від війни. Загалом в Угорщині проживає приблизно 30 тисяч українських біженців.
Слід зазначити, що це рішення Угорщини про обмеження допомоги викликало реакцію Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. За оцінками ООН, через це рішення уряду безкоштовне житло в Угорщині втратять приблизно три тисячі біженців.
За словами правозахисників, саме роми з Закарпаття є найбільш уразливими. Це пов'язано з тим, що чимало з них мають подвійне громадянство, тобто - українсько-угорське. Через це вони не можуть отримати допомогу в інших країнах Європейського Союзу. Тому ООН закликає Угорщину переглянути рішення щодо обмеження допомоги.
Раніше повідомлялося, що українські біженці сприяють зростанню ВВП в країнах Європейського Союзу. За даними НБУ, українські мігранти щомісяця витрачають на території ЄС приблизно 2 мільярди доларів США. Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінює додатковий внесок українських біженців у щорічне зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії на рівні 1,2%, а для Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії - близько 0,8%. У Великій Британії цей показник сягає 0,2%.
Також соціологи проводили опитування серед біженців у Швеції. За результатами опитування, близько 50% українців не можуть або не хочуть повернутися на Батьківщину (за рік показник зріс на 21%). При цьому 68% опитаних українців висловили бажання залишитися у Швеції надовго. Слід зауважити, що серед них 72% - це чоловіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.