Лідерами за кількістю українців з тимчасовим захистом в ЄС залишаються Німеччина, Польща та Чехія
Кількість українців, які шукають притулку в Європі, продовжує збільшуватися. Станом на сьогодні, тимчасовий захист у ЄС отримали вже понад 4,3 мільйона наших співвітчизників. Найбільше українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія, де вони отримали тимчасовий захист.
За даними Євростату, зараз у країнах ЄС перебувають 4 315 695 людей із тимчасовим захистом. На 30 червня 2024 року кількість українців із цим статусом зросла на 52 500 порівняно із даними на кінець травня (4 263 195 людей).
Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.). Саме ці країни продемонстрували найбільше зростання кількості українських біженців у червні.
Цікавою тенденцією є зменшення кількості українських біженців в Естонії (-1 245 осіб або -3,7%) та Франції (-80 осіб або -0,1%). Тим не менш, українці залишаються домінуючою групою серед осіб з тимчасовим захистом в ЄС, складаючи понад 98% від загальної кількості. При цьому, за статтю, переважають жінки (45,6%), далі йдуть діти (32,4%) та чоловіки (22%).
Українські біженці, які вимушено залишили свої домівки, поступово адаптуються до нового життя за кордоном, багато хто вже обзавівся роботою, житлом та будує плани на майбутнє. Однак, незважаючи на інтеграцію, більшість все ж таки мріють повернутися в Україну. Водночас, значна частина біженців ще не прийняла остаточного рішення щодо свого майбутнього.
Опитування серед українців у Німеччині показало, що 32% респондентів планують проживати там кілька років, 24% – щонайменше рік, а 8% розглядають можливість залишитися назавжди. Ці дані свідчать про те, що значна частина українців не планує повертатися додому найближчим часом.
За даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину - соціальна допомога тут доволі висока, проте виникають проблеми з працевлаштуванням. Для прикладу, понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.