21 серпня уряд Литви вирішив продовжити тимчасовий захист для українців, які переїхали в країну через війну
Уряд Литви ухвалив рішення про продовження терміну тимчасового захисту для українських біженців. Посвідки на проживання, що мали бути чинними до 4 березня 2025 року, продовжили ще на рік — до 4 березня 2026 року. Кожен день Департамент міграції Литви реєструє близько 30-40 нових заяв на отримання дозволу на тимчасове проживання в країні.
Про це повідомляє Delfi. За даними видання, рішення про продовження захисту має на меті зменшити адміністративне навантаження як для біженців, так і для співробітників Департаменту міграції Литви. Також воно має спростити процес заміни посвідок на проживання після закінчення поточного терміну тимчасового захисту. Рішення прийняли 21 серпня.
Згідно з проєктом постанови Міністерства внутрішніх справ Литви, станом на кінець липня тимчасовий захист в країні отримали близько 44 тисяч осіб.
Механізм тимчасового захисту запровадили на рівні ЄС 4 березня 2022 року, одразу після початку повномасштабної війни. Це надає переміщеним особам колективний захист. Він включає право на проживання, роботу, житло, медичну допомогу та освіту для дітей.
На початку 2025 року українські біженці в Чехії матимуть можливість подати заявку на спеціальний дозвіл на довгострокове перебування (ZDP). Для цього потрібно буде зареєструватися на продовження тимчасового захисту. Якщо заявку приймуть, особу внесуть до непублічного списку заявників.
В Польщі українські біженці також зможуть з 2025 року подати заяву на отримання спеціальної посвідки на проживання. Вона діятиме три роки. Її можна буде отримати через спеціальний онлайн-сервіс, який ще не запущено. Наразі біженці в Польщі мають статус UKR, що дозволяє легально перебувати в країні та користуватися пільгами.
В Латвії уряд продовжив безплатний проїзд у громадському транспорті для українських біженців. Він діятиме у Ризі до кінця 2024 року. Цю пільгу можна отримати через автомати продажу квитків, розташовані на зупинках та в торгових центрах, або звернувшись до Українського центру підтримки.
Раніше повідомлялося, що біженці з України забезпечили приріст населення у країнах ЄС. Також Інформатор писав, що половина українських біженців у Європі не повернуться на Батьківщину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.