Німеччина та Норвегія вимагають від НАТО захистити інфраструктуру та енергетичну безпеку Європи

Через атаки росіян на критичну інфраструктуру України, європейці почали хвилюватися і за свою енергетичну безпеку

Німеччина та Норвегія вимагають від НАТО захистити інфраструктуру та енергетичну безпеку Європи
Побоювання загострилися на тлі диверсій на «Північному потоці»

Після того, як стало відомо, що вибухи на газопроводах «Північний потік» були спланованою диверсією, лідери Німеччини та Норвегії заявили, що потребують допомоги союзників по Альянсу. Країни ЄС ще раніше наростили заходи безпеки в Балтійському регіоні, але тепер хочуть залучити більше військового контингенту для цієї мети.

Сигнал іншим країнам

Німеччина та Норвегія заявили в середу 30 листопада, що вони спільно звернуться до НАТО, аби скоординувати захист підводної інфраструктури Європи та тлі практично доведеного факту диверсій на газопроводі Nord Stream. Reuters інформує, що канцлер Німеччини Олаф Шольц, виступаючи на брифінгу з прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стоєром, сказав, що залучення НАТО дасть сигнал світу.

«Ми дуже серйозно ставимося до захисту нашої критичної інфраструктури, і ніхто не повинен думати, що атаки залишаться без наслідків.Трубопроводи, телефонні кабелі, підключення до Інтернету є рятівними колами для наших держав і повинні бути особливо захищені», — сказав він.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав ініціативу
Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав ініціативу

Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав таку ініціативу і висловив впевненість, що союзники підтримають пропозицію. Адже, зауважив він, важливо зробити ще більше, щоб морська інфраструктура країн Альянсу залишалася захищеною від диверсій у майбутньому.

Є підозри, що росія готує диверсії

Загалом європейські країни посилили пильність щодо охорони критично важливих об’єктів інфраструктури ще у вересні, одразу після вибуху на газогонах Nord Stream 1 і 2, які з’єднують росію з Німеччиною. Фактично одразу після вибухів, 5 жовтня, члени Альянсу організували спільне патрулювання, яке очолила Велика Британія, передає BBC.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Стоєр ще з 1 листопада підвищив боєготовність армії країни. Причиною, за його словами, стала ситуація з російсько-українською війною та наслідки, до яких вона призвела в Європі. У Норвегії підозрюють, що випадки з несанкціонованою фотовідеозйомкою об’єктів критичної інфраструктури російськими «туристами», які масово фіксувалися правоохоронцями, можуть свідчити про можливу підготовку до диверсій.

Чому інфраструктура в Балтійському мору така важлива

Bloomberg пише, що на сьогодні в Північному морі розташовано понад 1300 нафтових і газових установ. Усі вони зараз стали вразливими до актів саботажу з боку росіян.

Норвегія відіграла вирішальну роль у постачанні газу до Європи після того, як росія скоротила експорт. Її роль визначальна для нормального функціонування промисловості, а отже й соціально-політичної стабільності в регіоні. Шольц сказав, що Норвегія зараз забезпечує близько половини потреб Німеччини. Прем’єр Норвегії заявив, що його країна видобуває газ на повну потужність і буде продовжувати це робити в найближчі роки.

Норвегія зараз забезпечує близько половини потреб Німеччини.
Норвегія зараз забезпечує близько половини потреб Німеччини.

«Ми несемо особливу відповідальність за забезпечення стабільних поставок газу в Європу, що має вирішальне значення», — сказав Стере.

Інформатор раніше писав чи вдасться відновити «Північні потоки» в Балтійському морі. Крім того, ми розповідали про те, які є версії щодо організації диверсій на «Північних потоках». А також ми повідомляли, що цей інцидент може бути виявом «газової війни».

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube