“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Європі серйозно задумуються про те, що напередодні зими росія може спробувати пошкодити критичну інфраструктуру не лише України, а і Євросоюзу
В Європі всерйоз задумуються про те, що напередодні зими росія може спробувати пошкодити критичну інфраструктуру не лише України, а й Євросоюзу. Зокрема мова йде про Норвезькі газопроводи, щодо яких давно була підозра про заплановані диверсії.
31 жовтня прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре на зустрічі з керівниками Збройних сил оголосив, що з 1 листопада, буде посилено боєготовність армії країни. Причиною, за його словами, стала ситуація з російсько-українською війною та наслідки, до яких вона призвела в Європі, повідомляє агенція DN. В Норвегії підозрюють, що випадки з несанкціонованою фотовідеозйомкою об’єктів критичної інфраструктури російськими “туристами” можуть свідчити про можливу підготовку до диверсій.
“Немає підстав очікувати, що росія безпосередньо втягне Норвегію у війну, але ми повинні бути більш пильними”, — сказав прем'єр.
Експерти вважають, що рф може спробувати провести спецоперацію зі спробою зірвати постачання норвезького газу до європейських країн, що на тлі диверсій на “Північних потоках” дозволить, як сподівається путін, дестабілізувати економічну і політичну ситуацію в країнах колективного Заходу.
В уряді Норвегії кажуть, що посилення готовності Збройних сил не є відповіддю на конкретну загрозу, поки немає підстав вважати, що росія готує вторгнення у ще якусь країну. Влада запевняє, що метою є підготовка до відповіді на “найсерйознішу кризу в політиці безпеки, яку ми мали за кілька десятиліть». Збройні сили королівства зменшать тренування та навчання, а натомість запровадять додаткове патрулювання території.
Оскільки Норвегія є членом НАТО, вона буде забезпечувати охорону об'єктів інфраструктури, зокрема нафтовидобувних платформ та електростанцій, спільно з союзниками. 5 жовтня, після вибухів на “Північних потоках” члени Альянсу організували спільне патрулювання, яке очолила Велика Британія, передає BBC. Власне і зараз мова йде передовсім про патрулювання у Північному морі для охорони нафтогазових платформ та газогонів.
Обмеження російського експорту викопного палива зробило Норвегію найбільшим постачальником природного газу до Європи, пише Bloomberg. Роль Норвегії визначальна для нормального функціонування промисловості й забезпечення населення електроенергією. А отже й соціально-політичної стабільності в регіоні. На сьогодні у Північному морі розташовано понад 1300 нафтових і газових установ. Усі вони зараз стали вразливими до актів саботажу з боку нашого північного “сусіда”.
В кремлі покладають велику надію на енергетичний шантаж. Путін неодноразово робив спроби залякати європейців холодною зимою, яку вони повинні будуть пережити без газу. На цьому тлі було з’явилися підозри, що ФСБ росії вивчає можливість здійснити в Норвегії теракт чи якимось іншим чином обірвати постачання газу. Було проведено до десяти арештів росіян, які видавали себе за туристів і проводили зйомку об’єктів інфраструктури з дронів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.