Олаф Шольц виступив проти скорочення внутрішніх витрат задля військової допомоги Україні. Розбіжності в уряді загострюються на тлі підготовки до дострокових виборів у Бундестаг у лютому
Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що країна не може збільшувати допомогу Україні шляхом скорочення фінансування внутрішніх потреб. Політик категорично відкинув можливість зменшення бюджетних видатків на інфраструктуру, соціальне забезпечення та місцеві органи влади для покриття витрат на постачання зброї Києву. Він наголосив на необхідності пошуку нових джерел фінансування.
Про це повідомляє DW. Шольц зазначив, що виступає проти того, щоб Німеччина скорочувала пенсійні виплати, урізала фінансування місцевих адміністрацій чи зменшувала інвестиції в залізницю та дороги, щоб знайти кошти для допомоги Україні. Він наголосив, що для таких витрат слід шукати нові фінансові ресурси.
Журналісти зазначають, що суперечки щодо бюджету стали основною причиною розпаду "світлофорної коаліції", що призвело до урядової кризи й оголошення дострокових виборів у Німеччині, які заплановані на лютий цього року.
Раніше з'являлися повідомлення про те, що міністерка закордонних справ Анналена Бербок і глава оборонного відомства Борис Пісторіус пропонували збільшити бюджет на додаткові 3 мільярди євро (приблизно 2,9 мільярда доларів США) для термінового забезпечення України необхідним озброєнням. Вони мали намір реалізувати цю ініціативу до виборів у Бундестаг, які відбудуться 23 лютого. Проте канцлерський офіс Олафа Шольца блокує ці плани, що викликає затримку у виділенні додаткової військової допомоги.
Проте міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 13 січня спростував повідомлення ЗМІ про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заблокував пропозицію щодо додаткового пакета військової допомоги Україні на 3 мільярди євро ($3,09 млрд). Він підкреслив, що рішення щодо фінансування очікується. За війну саме Німеччина стала найбільшим донором військової допомоги Україні після США.
Також Інформатор писав, що Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку очолює канцлер Олаф Шольц, у передвиборчій програмі на вибори у лютому відмовилася від ідеї постачання Україні ракет Taurus. Шольц давно відмовляється надавати Україні далекобійні ракети Taurus, навіть попри те, що такі країни, як США, уже передали Києву далекобійну зброю. Канцлер побоюється, що передача цих ракет може втягнути Німеччину у війну, і неодноразово відхиляв запити України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.