Ця позиція СДПН контрастує з програмою Християнсько-демократичного союзу (ХДС), кандидатом від якого на посаду канцлера є Фрідріх Мерц, який раніше висловлював підтримку постачанню Україні ракет Taurus
Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку очолює канцлер Олаф Шольц, у передвиборчій програмі на вибори у лютому відмовилася від ідеї постачання Україні ракет Taurus. Шольц давно відмовляється надавати Україні далекобійні ракети Taurus, навіть попри те, що такі країни, як США, уже передали Києву далекобійну зброю. Канцлер побоюється, що передача цих ракет може втягнути Німеччину у війну, і неодноразово відхиляв запити України.
Про те, що заборону на передачу ракет Taurus включили у передвиборчу програму СДПН, 15 грудня повідомило видання DW, посилаючись на витік проєкту програми. Президент Володимир Зеленський раніше припускав, що небажання Німеччини постачати ці ракети може бути пов’язане із ядерними погрозами правителя Росії Володимира Путіна.
"Ми підтримуємо рішення канцлера Олафа Шольца не передавати крилаті ракети Taurus із запасів Бундесверу", – йдеться у програмі СДПН. Водночас зазначається, що постачання зброї має здійснюватися "з обережністю та почуттям пропорційності".
Попри відмову від передачі ракет, партія підкреслює свою відданість підтримці України. "СДПН рішуче підтримує дипломатичну, військову, фінансову та гуманітарну допомогу українцям у їхній боротьбі проти російської агресії, яка суперечить міжнародному праву, – стільки, скільки буде потрібно", – йдеться у програмі.
Ця позиція СДПН контрастує з програмою Християнсько-демократичного союзу (ХДС), кандидатом від якого на посаду канцлера є Фрідріх Мерц. Мерц раніше висловлював підтримку постачанню Україні ракет Taurus.
Консервативний альянс ХДС/ХСС, який наразі лідирує у передвиборчих опитуваннях напередодні виборів 23 лютого, демонструє більш рішучу позицію щодо ударів по Росії. Під час візиту до Києва Мерц провів переговори із Зеленським і пообіцяв підтримку далекобійних ударів.
"Ми хочемо, щоб ваша армія могла вражати військові бази в Росії. Не цивільне населення, не інфраструктуру, а саме військові об’єкти, з яких ведуться атаки на вашу країну", – заявив Мерц.
Однак у коментарі для Bild він наголосив, що ракети шведсько-німецького виробництва з дальністю 500 км не стануть "чудодійним" засобом для перелому у війні.
Мерц також зазначив, що погоджується із Шольцом у тому, що Німеччина не повинна ставати стороною війни. Водночас він звернув увагу на те, що Велика Британія та США не стали воюючими сторонами, скасовуючи обмеження на постачання зброї.
У своїй виборчій програмі щодо зовнішньої та безпекової політики ХДС обіцяє продовжувати підтримку України "усіма необхідними дипломатичними, фінансовими, гуманітарними та військовими засобами".
Канцлер Німеччини Олаф Шольц після розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом заявив, що лідери обох країн разом зможуть розробити стратегію для майбутнього України. Думками щодо розробки такої стратегії вже обмінялися команди обох політиків. При цьому німецький канцер, який напередодні приїздив до України розмовляти про ймовірні поступки Києва, наголосив на важливості збереження суверенітету держави та якнайшвидшому припиненні вбивств.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц здійснив неочікуваний візит до Києва 2 грудня, наголосивши, що його країна залишатиметься найбільшим прихильником України в Європі, і пообіцявши надати цього місяця військову допомогу на суму 650 мільйонів євро. Цей візит, другий після повномасштабного вторгнення Росії в Україну майже три роки тому, свідчить про підтримку Німеччини у час невизначеності перед обраним президентом США Дональдом Трампом на посаду глави Білого дому та коли російські війська досягають територіальних здобутків.
Візит канцлера Німеччини відбувся, коли він зіткнувся з важкою боротьбою за переобрання на позачергових виборах у лютому після розпаду його коаліції в листопаді. Головним питанням кампанії стає Україна, тож Інформатор з'ясував, чому Німеччина активізувалася навколо війни та миру в Україні.
Напередодні Шольц провів телефонну розмову з правителем Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити шляхи припинення війни, про подробиці якої вже писав Інформатор. Зеленський розкритикував ці перемовити і додав, що цей крок відкриє "скриньку Пандори", послабивши міжнародну ізоляцію Путіна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.