Під керівництвом Шольца Німеччина стала другим за величиною військовим донором України після США
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус 13 січня спростував повідомлення ЗМІ про те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц заблокував пропозицію щодо додаткового пакета військової допомоги Україні на 3 мільярди євро ($3,09 млрд). Він підкреслив, що рішення щодо фінансування очікується. За війну саме Німеччина стала найбільшим донором військової допомоги Україні після США.
Пісторіус в інтерв'ю Tagesspiegel наголосив, що жодної блокади не існує. Новий пакет Берлін підготував.
"Ніякої блокади немає. Ми підготували новий пакет допомоги для України в Міноборони. Зараз має бути вирішено політично... Як тільки всі питання будуть з'ясовані, я очікую відповідного рішення", - заявив Пісторіус.
Spiegel повідомив 9 січня з посиланням на свої таємничі джерела, що Шольц заблокував пропозицію щодо додаткового пакету військової допомоги, нібито стверджуючи, що передбачені 4 мільярдів євро (4,1 мільярда доларів) на 2025 рік, а також кошти від G7 на 50 мільярдів доларів кредиту, коштом заморожених російських активів, повинні стати достатніми для підтримки України.
Повідомлялося, що Шольц також висловив стурбованість тим, що новий уряд може взяти на себе значні фінансові зобов'язання після дострокових федеральних виборів у лютому, якщо цей пакет буде реалізовано.
Під керівництвом Шольца Німеччина стала другим за величиною військовим донором України після США. Проте канцлера часто критикували за його обережний підхід до деяких ключових питань, таких як його відмова надати Україні крилаті ракети великої дальності Taurus.
За словами Spiegel, новий план допомоги, запропонований міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок і Пісторіусом, стосувався додаткової зброї, включаючи три додаткові батареї ППО Iris-T, 10 гаубиць і більше артилерійських боєприпасів.
Пісторіус і Бербок сподівалися отримати парламентську підтримку своєї пропозиції до федеральних виборів і представили свою пропозицію як "важливий сигнал непохитної підтримки Німеччини".
Після повідомлень ЗМІ про блокаду 10 січня Бербок не підтвердила і не спростував повідомлення про припинення допомоги. Незважаючи на відсутність підтримки Шольца, Пісторіус підтвердив підтримку Німеччини під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн.
Пісторіус оголосив про поставку близько 50 керованих ракет для системи ППО Iris-T. Ракети, спочатку розроблені для Бундесверу, були перенаправлені з виробництва безпосередньо в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.