Бербок і Пісторіус закликають погодити постачання додаткового озброєння Україні до виборів у Німеччині в лютому, але Шольц не хоче поспішати
Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та міністр оборони Борис Пісторіус пропонують надати Україні військову допомогу на суму €3 млрд. Військову підтримку вони хочуть передати до виборів у Німеччині в лютому 2025 року. Проте, канцлер Олаф Шольц гальмує ухвалення цього рішення. Він не хоче ставити майбутній німецький уряд "перед фактом".
Як повідомляє видання Der Spiegel, після розпаду чинної коаліції у листопаді 2024 року глави обох міністерств почали спільну роботу над новим траншем. Вони планують узгодити постачання Києву критично важливих видів озброєння, включаючи додаткові зенітні ракетні комплекси IRIS-T, колісні гаубиці та артилерійські боєприпаси, до федеральних виборів у Німеччині, які відбудуться 23 лютого.
Бербок і Пісторіус запропонували звернутися до бюджетного комітету бундестагу з проханням про "позапланові витрати". У своїй заяві вони наголосили на погіршенні позицій Києва на фронті останніми місяцями та на ризику скорочення допомоги з боку США після можливого повернення Дональда Трампа до Білого дому.
Проте, як зазначає Der Spiegel, в канцелярії Шольца не підтримують таку ініціативу. Канцлер заявив, що не хоче "ставити майбутній уряд перед фактом" і не вважає такі дії нагальними. У бюджеті Німеччини на 2024 рік уже передбачено близько €4 млрд для підтримки України. Крім того, Київ зможе отримати кошти в кредит коштом заморожених активів РФ, прибуток від яких оцінюється у $50 млрд.
Аналітики вважають, що Шольц може уникати нових заяв про постачання зброї Україні, щоб не втратити голоси виборців Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) перед виборами. Водночас "Зелені" намагаються залучити своїх прихильників, вимагаючи збільшення витрат на оборону.
Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), яку очолює канцлер Олаф Шольц, у передвиборчій програмі на вибори у лютому 2025 року відмовилася від ідеї постачання Україні ракет Taurus. Шольц давно відмовляється надавати Україні далекобійні ракети Taurus, навіть попри те, що такі країни, як США, уже передали Києву далекобійну зброю. Канцлер побоюється, що передача цих ракет може втягнути Німеччину у війну, і неодноразово відхиляв запити України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.