Зьодер зазначив, що якби Київ попросив, він би відправив із Німеччини назад усіх українських чоловіків призовного віку
Лідер німецької консервативної партії Християнсько-соціальний союз (ХСС) і глава уряду Баварії Маркус Зьодер заявив, що наступний уряд Німеччини відправить назад військовозобов'язаних українців. Цей сценарій можливий, "якщо Україна попросить про це". Таким чином ХСС посилює свою політику щодо України.
Про це він сказав в інтерв'ю Münchner Merkur. Це може статися вже скоро, якщо до влади прийде блок ХДС/ХСС. Зьодер зазначив, що якби Київ попросив, він би відправив із Німеччини назад усіх українських чоловіків призовного віку. Він також хоче покласти край автоматичному праву українців на виплати.
"Ми від самого початку були налаштовані скептично. У Німеччині українські біженці з 2022 року отримують громадянську допомогу, а це не менші пільги, ніж прохачі притулку" , - пояснив він в інтерв'ю. Зьодер також пояснив, що вступ України до НАТО наразі не обговорюється.
Маркус Зьодер є головою однієї з впливових партій Німеччини - Християнсько-соціального союзу (ХСС), яка входить до політичного блоку спільно з партією Християнсько-демократичний союз (ХДС) на чолі з Фрідріхом Мерцом. Консервативний союз ХСС/ХДС виграв вибори до Європарламенту в Німеччині з результатом, удвічі кращим, ніж у соціал-демократів Шольца. Ультраправі з "Альтернативи для Німеччини" прийшли другими, СДПН Шольца - лише третя. Наразі ХСС/ХДС перебуває в опозиції до чинної влади Німеччини.
Зовсім нещодавно він закликав федеральний уряд передати Україні крилаті ракети Taurus. За словами Зьодера, Taurus, який виробляється на MBDA, є "найбільш стримувальною оборонною зброєю, яка є в Німеччині". Прем'єр Баварії наголосив, що ФРН має моральний обов'язок, а також власний інтерес у допомозі Україні. Він закликав до нового голосування в Бундестазі щодо питання, чи слід надати Україні ракети Taurus. При цьому висловив сподівання, що переважна більшість депутатів німецького парламенту проголосує "за".
Нагадаємо, більшість українських біженців у Німеччині (57%) бачать майбутнє своїх дітей у цій країні. Лише 39% вважають, що у ФРН нічого доброго їхнім дітям не світить. Водночас у Нідерландах ця кількість значно більша. Майбутнє дітей українських біженців у цій країні бачать лише 29% мігрантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.