У НАТО впевнені, що Україна може досягти нових успіхів за умови підтримки союзників
Досягнення довгострокового миру в Україні безпосередньо пов'язане зі зміцненням її армії. Підтримка союзників по НАТО у вигляді військової допомоги відіграє ключову роль у деокупації територій і запобіганні подальшій ескалації конфлікту. Україна демонструє потенціал для нових успіхів, але для цього необхідна ще більш активна допомога з боку міжнародної спільноти.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції за підсумками засідання глав МЗС країн альянсу в Брюсселі. Він допустив два сценарії розвитку війни в Україні. При цьому глава блоку закликав збільшити військові витрати на підтримку Києва.
"Я хочу сказати, що наші союзники можуть мобілізувати більше підтримки, і Україна буде в змозі відновити територію. Інший сценарій, що ми не зможемо так зробити. І є ризик, що Росія захопить ще більше території", - заявив Столтенберг.
Він уточнив, що для досягнення довгострокового миру в Україні потрібно забезпечити потужні збройні сили країни. У НАТО впевнені, що Україна може досягти нових успіхів, тому потрібно діяти оперативніше, щоб надати ще більшу їй підтримку.
"Ми спостерігаємо натиск російських військ на фронті. Росія мобілізує більше військ. Це з одного боку. А з іншого ми бачимо готовність Росії пожертвувати людьми і військовим спорядженням. Ось чому ми говоримо про терміновість мобілізації підтримки України", - сказав чиновник.
Нагадаємо, у вівторок, 2 квітня, Bloomberg написало про те, що генсек НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд внесків союзників для допомоги Україні, який діятиме п'ять років. До нього протягом п'яти років країни-члени Альянсу зроблять внески на суму 100 млрд доларів. Ухвалити створення фонду мають на саміті у Вашингтоні, який пройде у липні цього року. Якщо пропозицію Столтенберга підтримають, це означатиме перехід Альянсу до більш активної ролі у допомозі Україні та зміну його моделі поведінки. Адже раніше, щоб уникнути втягування у війну з Росією, НАТО дистанціювалось від цих зусиль.
Такий план розробляється на випадок, якщо на майбутніх президентських виборах у США переможе Дональд Трамп та виступатиме проти поставок зброї Україні. Альянс також отримає контроль над очолюваною США групою підтримки зброї Ramstein. Це дозволить НАТО керувати постачанням летальної зброї в Україну вперше після початку повномасштабної війни Росії в Україні. Однак остаточне рішення ухвалюватимуть лише у липні - на саміті лідерів НАТО у Вашингтоні.
Раніше Столтенберг наголосив, що на фронті склалася напружена і нестабільна обстановка для України. Ба більше, НАТО "бачить постійне нарощування сил Росії". Тому Київ потребує термінової допомоги та негайне задоволення військових потреб з боку Західних партнерів. За його словами українцям необхідна не тільки короткострокова допомога, а й довгострокова, передбачувана підтримка. Це дасть змогу планувати військові операції, більш ефективно протистояти ворогові та поступово звільняти окуповані території.
Нагадаємо, США наразі не передає допомогу Україні через розбіжності у Конгресі та досі не погоджений пакет, що був ініційований президентом Байденом. Конгресмени-республіканці не мають наміру здаватись та розробляють альтернативний пакет допомоги Україні. Вони пропонують надати допомогу у формі кредиту, заставою для якого стали б заморожені російські активи. Конгрес США може ухвалити законопроєкт з допомогою аж наприкінці березня — на початку квітня,
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.