Небезпечне працевлаштування за кордоном: українські кіберполіцейські викрили шахраїв

Читать на русском

Слідчі Києва оголосили підозру трьом членам організованої групи, які виманювали в українців кошти, обіцяючи роботу у Швеції

Читать на русском
Робота за кордоном, шахрайство
Від шахраїв постраждали щонайменше 40 громадян

Слідчі Києва оголосили підозру трьом членам організованої групи, які виманювали в українців кошти, обіцяючи роботу у Швеції

Кіберполіцейські Києва спільно зі слідчими Дніпровського управління столичної поліції припинили діяльність організованої групи, яка займалася онлайн-шахрайством під приводом надання послуг з працевлаштування за кордоном. Зловмисникам обрано запобіжні заходи. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Про це 4 квітня повідомили в кіберполіції столиці.

Повідомляється, що чоловік та дві його знайомі через соцмережі та месенджери поширювали оголошення, у яких пропонували роботу у Швеції. В ході спілкування із зацікавленими громадянами аферисти повідомляли їм перелік вакансій за кордоном, процедуру отримання першочергових документів для мігрантів, умови проживання та харчування.

«Шукачі роботи мали сплатити шахраям за «послуги» кошти у розмірі 3 тисячі гривень на території України та 300 євро по приїзду за кордон нібито представниці агентства з працевлаштування. Після отримання коштів остання показувала громадянам шлях до хостела для мігрантів. Надалі підозрювані переставали виходити на зв’язок з потерпілими, які так і не отримували роботи», - пояснили методи діяльності шахраїв в кіберполіції.

Оперативники кіберполіції встановили, що від протиправних дій фігурантів постраждали щонайменше 40 громадян. Сума збитків становить 600 тисяч гривень.

Поліцейські провели обшуки за місцями проживання фігурантів. Вилучено мобільні телефони, банківські та сім-картки, комп’ютерну техніку, документи та чорнові записи.

Мешканцю Києва та його спільниці слідчі оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Чоловіку обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а його пособницю судом поміщено під цілодобовий домашній арешт. Жінці, яка видавала себе за представницю агенції з працевлаштування, слідчі оголосили підозру заочно. Наразі тривають слідчі дії з метою встановлення місцеперебування підозрюваної, можливих спільників фігурантів та повного кола потерпілих осіб", - йдеться в повідомленні кіберполіції.

В кіберполіції попереджають - якщо ви стали жертвою аферистів, подайте електронне звернення до кіберполіції, зателефонуйте за номером 102 або зверніться до Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві (м. Київ, вул. Уїнстона Черчіля, 2 або за номером +380 93 647 1714).

У Німеччині готові брати на роботу українців без знання німецької мови

Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликала прискорити інтеграцію українців на ринку праці, надавши їм можливість влаштовуватись на роботу без знання німецької мови. 

Повідомляється, що з 1,2 млн українців, які виїхали до Німеччини через війну, працювали лише 25% станом на початок лютого.

"Все ще занадто бюрократії, коли справа стосується інтеграції на ринку праці. Має бути можливість розпочати роботу без попереднього проходження мовних та інтеграційних курсів", – заявив голова асоціації Андре Берхеггер.

За його словами, заходи щодо інтеграції та вивчення мови мають здійснюватися паралельно з початком роботи. Глава асоціації також зазначив, що вся система інтеграційних курсів для українців стагнує.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.