Неадекватні побажання. В МВС пропонують не випускати чоловіків з України й після війни: розгорівся скандал

Українцям запропонували після закінчення війни продовжити заборону на виїзд чоловікам ще на три роки, в соцмережах - бурхливий скандал

Скандал в МВС
Радник голови МВС Вадим Денисенко потрапив у скандал

В Україні розгорівся новий скандал - радник голови МВС та керівник Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко запропонував після закінчення війни продовжити заборону на виїзд чоловікам ще на три роки. Таке бажання пояснив тим, що в іншому випадку українці не збережуться як нація. Народу така пропозиція не сподобалася - владі порекомендували краще створювати умови для комфортного життя для тих, хто хоче жити в Україні.

"Я впевнений, що навіть після війни потрібно продовжити заборону виїзду чоловікам за кордон ще, як мінімум, на 3 роки. Інакше ми просто не збережемося як нація", - написав Денисенко на своїй сторінці у Facebook.

Також він наголосив, що й надалі мають бути законні способи виїзду (на лікування, в тому числі ПТСР, для військових, особливо тих, які пройшли бойові дії, повинні мати право на відпустку за кордоном, відрядження і т.д). І це має бути чітко прописано в законодавстві.

"Але одним махом відкрити кордони, як це було до 24.02.22 - це означає втратити плюс мільйон. Зараз за кордоном близько 7 млн людей, повернеться половина. Всі ті, хто пише про комплексні заходи по поверненню - лукавлять. Ніяких реальних комплексних заходів нема і не буде. На жаль", - впевнений Денисенко.

Допис Денисенка
Допис Денисенка

На таку заяву відреагували бурхливо

Денисенку нагадали, що не варто забувати, що Україна не росія та якраз відрізняється від неї постійним прагненням до свободи, й за цю свободу і йде війна. Тим більше ті, хто дуже хотів виїхати з України, давно то зробив. Це у своїх соцмережах написав заслужений український журналіст та ексрадник Глави Адміністрації Президента України Юрій Чевордов.

"По-перше, хто дуже хотів виїхати з України, ті давно це вже зробили до війни. По-друге, вже під час війни, ті, хто захотів виїхати - всіма правдами та неправдами так чи інакше виїхали. Корупційна система дала можливість усім, ну ок, майже всім охочим такої можливості. Залишилися ті, хто вирішив і надалі пов'язати своє життя з Україною і я не розумію, чому проживаючи найгострішу фазу - військову, їм треба буде виїжджати вже після неї. Що стосується загалом будь-яких заборон, то все ж не варто забувати, що Україна не росія і якраз відрізняється від неї постійним прагненням до свободи. Власне, за цю свободу і йде війна", - написав журналіст.

Він додав, що багато українців й так болісно переживають усі обмеження пов'язані з війною: централізацію телебачення, наявність військової цензури, обмеження на висловлювання критичних думок, ті ж обмеження у переміщенні та інші речі, які нашим людям не притаманні, але їх вимушено доводиться терпіти. Чевордов написав, що потрібно розуміти, що цей ресурс терпіння не вічний - бо виграти війну та отримати нові обмеження, на таке навряд чи хтось погодиться.

"Натомість, необхідно створювати умови для комфортного життя для тих, хто хоче тут жити... Але це мають робити ті люди, які самі розуміють, що таке свобода... Всі рекомендації наших західних партнерів (а я їх читав) наполягають на тому, що відновлення не повинно зводитись до будівництва будинків. Це має бути набагато ширшим за сутністю. І в центрі всього має бути людина. І її потреби", - резюмував журналіст.

Український політолог Юрій Романенко теж негативно відреагував на заяву Вадима Денисенка. Він написав, чи може в такому випадку Україна претендувати на звання найвільнішої країни у світі, якщо на роки влада обмежить свободу?

"Люди б нікуди не бігли, якби наша влада під час війни будувала ракети, системи ППО та танки замість прокладання сотень кілометрів плитки, висаджування італійських сосен та іншого тупого та безсоромного розпилу. Багато чоловіків хочуть звідси звалити, дивлячись на безсоромну і нахабну показну розкіш життя військкомів, які грабують бізнес та населення. Які мотивації жити в Україні, коли після знищення енергетики влада півроку засаджує клумби, але відновлено лише 1,9% знищеної генерації?.. Чому населення має страждати через те, що ви не спроможні організувати елементарні процеси чи жадібні настільки, що потрощите Україну навіть стоячи на краю біля гробової дошки?", - звернувся політолог до влади.

Він додав, що тому заборона на виїзд чоловіків ще на три роки приведе не до порятунку нації, а до соціального вибуху. Внаслідок цього Україна гарантовано впаде.

Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик відреагував на такі новини трохи із сарказмом. Поцікавився, чому заборона не довічна.

"Тут пропонують після війни заборонити виїзд чоловіків ще років на ТРИ. А чому не пожиттєво? Забрати паспорти, повернути прописку, заборонити розлучення та аборти? Кріпацтво так кріпацтво! Нащо розмінюватися на дрібниці? "Рятівники нації", б*л*д*", - написав Кулик на своїй сторінці у Facebook.

А позаштатний радник з культури мера Дніпра та співзасновник фонду "Культурна столиця" Євген Гендін порекомендував з такими пропозиціями вертатися в минуле. До Сталіна.

Допис Гендіна
Допис Гендіна

Що пишуть українці під постом Вадима Денисенка

Таку пропозицію керівника Інституту майбутнього українці назвали великою помилкою - заборона не найкращий варіант. Владі потрібно працювати над стимулом українців залишатися в країні та повертатися з-за кордону.

Коментарі під скандальним постом
Коментарі під скандальним постом

Пропозиція Денисенка - це спосіб поховати Україну. Заборонами українців на одному місці все одно не втримати.

Коментарі під скандальним постом
Коментарі під скандальним постом

Українці також назвали побажання радника голови МВС неадекватним. В державі, де йде боротьба за європейські цінності, пріоритетом має бути розвиток країни, а не ось такі заборони.

Коментарі під скандальним постом
Коментарі під скандальним постом

Не обійшлося також і без жартів. Знамениті слова Тараса Шевченка про кайданки рекомендують забути.

Коментарі під скандальним постом
Коментарі під скандальним постом

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube