Коротко про росію та Україну
З початку війни лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук взяв на себе місію допомагати Україні на фронті та в тилу. І досить успішно її реалізує і сьогодні. В інтерв'ю YouTube-каналу «DW Українською» музикант розповів про моральний та фізичний стан українських воїнів, про те, чому не всі можуть воювати та про необхідність бойкоту російської культури.
З українських музикантів, напевно, мало хто знає ЗСУ зсередини так само добре, як Святослав Вакарчук. Тому він може судити про бойовий настрій солдатів української армії.
«Безумовно, вони фізично втомлені та багато хто втомлений психологічно. Але я не можу сказати, що за цей рік я помітив якусь таку прогресуючу втому. Мені здається, що все-таки ми всі навчилися з цим жити, і воїни теж навчилися, наскільки це можливо. Важливо щоб командири дуже ретельно відстежували, кому потрібно відновлення і кому потрібно відправлятись на відпочинок. Тому що відновлені солдати, як правило, знов стають боєздатні, в них працює рефлекс, що вони мають повернутися на фронт до побратимів. Але їм потрібно морально і фізично відпочивати».
Святослав Вакарчук виступає і на фронті, і за кордоном. Причому обидва види такої концертної діяльності для нього важливі та значущі. І не лише для нього.
«Виступи на фронті більш щемливі, і я їх вважаю більш важливими для себе як для людини. Як для особистості і громадянина. Однак виступи за кордоном «Океану Ельзи» зараз є дуже ефективні. По-перше, вони там гуртують українців., якім теж потрібна моральна підтримка. Не всім потрібно і не всі можуть тримати зброю в руках і йти на фронт. Є різні ситуації: маленькі діти, хвороби. В кожного різні обставини. І ті, хто виїхали, вони всією душею підтримують Україну. Тому їм теж потрібна підтримка. А по-друге, ми збираємо посильну матеріальну допомогу для України».
На запитання, чи потрібно бойкотувати російську культуру, Вакарчук відповів досить прямо.
«Тут все дуже просто. На війні світ чорно-білий. На війні ти або підтримуєш ворога або… А мовчати – це теж мовчазна підтримка ворога, і тоді ти частина ворога. І тут не може бути ніяких компромісів стосовно того, що щось там поза політикою: мистецтво чи спорт. Не можна бути поза політикою, коли вбивають людей, коли нищать будинки, коли відбуваються акти тероризму чи вандалізму».
Але з будь-якого правила можуть бути винятки.
«Разом з тим в росії є актори, музиканти та інші, які знайшли в собі сили виступити проти. Цим вони себе протипоставлять: ми не є російською державою, ми окремо. І це зовсім інша історія. Якщо вони щиро бажають Україні перемоги, ворогами їх вважати не потрібно».
Раніше Інформатор писав про різницю між глядачами на фронті та у звільнених містах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.