У ЗСУ спростували інформацію про повне закриття Бахмута

У місті досі залишаються близько 5 тисяч жителів

У ЗСУ спростували інформацію про повне закриття Бахмута
Фото: Instagram/libkos

Доступ до Бахмута не закритий. Водночас військова адміністрація ввела більш безпечний режим. Потрапити до міста можна, отримавши відповідний дозвіл.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий. Безпекові заходи посилили тому, що окупанти намагаються захопити Бахмут.

"Туди не закритий доступ, як дехто сказав, а просто введений більш безпечний режим доступу. На сайті Донецької обласної військової адміністрації все розписано, є можливість зареєструватися", - зазначив Череватий.

Він додав, що журналісти та волонтери можуть потрапити у місто, отримавши акредитацію чи дозвіл. Проте військові посилюють безпекові заходи, оскільки окупанти намагаються захопити Бахмут.

"Враховуючи важливість для ворога цього населеного пункту, відповідно ми здійснюємо певні маневри нашими силами і засобами, що не потребує великої відкритості. Тому туди є можливість потрапити, кому потрібно", - пояснив Череватий.

За його словами, у Бахмуті досі залишаються близько 5 тисяч жителів. Їх просять покинути місто, адже там знаходитись небезпечно.

Що цьому передувало 

14 лютого видання The New York Times повідомило, що закриття Бахмута для волонтерів може означати, що українські війська вийдуть із міста. У статті передбачається, що російські війська оточили Бахмут із трьох сторін. Як пише видання ВВС Україна, якщо захисники відійдуть, це відкриє для росії шлях до більших міст на Сході України, таких як Краматорськ і Слов'янськ. Кремль посилив атаки на інших прифронтових ділянках Донбасу на Сході та Півдні. Українські чиновники кажуть, що новий російський наступ вже триває. Офіційних заяв щодо виходу українських сил з Бахмута Генеральний штаб України не надававНапередодні лейтенант ЗСУ із батальйону "Свобода" Володимир Назаренко розповів, що ситуація під Бахмутом залишається складною. Окупанти зазнають великих втрат. Однак вони не припиняють спроб оточити місто. Водночас Генштаб України поставив стратегічну задачу – не дати ворогу перерізати стратегічні траси Бахмут – Костянтинівка і Бахмут – Слов'янськ. Назаренко наголосив, що на багатьох ділянках Бахмутського напрямку ворог у місцях, де не планує атакувати, знімає свої сили. Тобто відчувається нестача живої сили у росіян у тій кількості, якою вони звикли атакувати.

Нагадаємо, путін віддав наказ до березня захопити дві області України. Крім того, окупанти спрощують свої ракети через брак комплектуючих.

Також Інформатор писав, де в Україні почався новий "великий наступ" російських військ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube