Експерти проаналізували дані з 32 європейських країн і виявили, що Норвегія є найкращою європейською країною для роботи жінок
Невелика різниця в оплаті праці та справедлива політика щодо материнства роблять Норвегію найкращою країною в Європі для жінок-працівниць. Такими є результати соціологічного дослідження. Про них пише 13 квітня Finance.ua, з посиланням на PR-компанію Reboot Online.
Норвегія у питанні працевлаштування і сприятливих умов для жінок посіла перше місце за даними Європейського інституту гендерної якості (EIGC) і Всесвітнього економічного форуму.
«Критерії базуються на кількості працевлаштованих жінок у віці 16−65 років у кожній країні, якості відпустки по вагітності та пологах, кількості жінок, які займають владні посади, та інших факторах», - пояснили організатори дослідження.
Норвегія отримала 7,1 з 10 в аналізі, поступаючись Ісландії (6,53), Фінляндії (5,03) і Нідерландам (5,49).
Це збігається з дослідженням Всесвітнього економічного форуму, яке показує, що країни Північної Європи піклуються про кар'єру жінок.
У Норвегії велика кількість жінок на керівних посадах із демонстративним зростанням за п’ять років. Сюди входять генеральні директори, керівники, невиконавчі директори, президенти та члени правління найбільших зареєстрованих на біржі компаній у 2023 році.
«Згідно з найновішим дослідженням EIGC, норвезькі чоловіки обіймали 56% керівних посад у минулому році, але жінки займали 43%. Загалом жінки зайняли 81 найвищу посаду», - стверджує EIGE.
Дані Організації економічного співробітництва та розвитку також показують, що норвезькі жінки у віці до 65 років становили більше половини (58,7%) робочої сили в 2023 році.
Політика країни у зв’язку з вагітністю та пологами також є сприятливою — її успіху сприяє «висока» тривалість мінімальної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відсоток доходу, який виплачується під час цієї відпустки, зазначає Reboot Online. Окремим батькам пропонується 19 тижнів резервної відпустки з виплатою 80% їх зарплати.
Також аналітики EWL дослідили умови легалізації та працевлаштування у Німеччині, Польщі, Чехії, Нідерландах та Литві. Ці країни є найбільш популярними серед українських біженців та трудових мігрантів. У більшості — мінімальна зарплата становить близько 1 тис. євро. У 2024 році у Німеччині влада підвищила мінімальну заробітну плату з 12 євро до 12,41 євро на годину брутто (без відрахувань). У Польщі розмір мінімалки з 1 січня становить 4,24 тис. злотих брутто, що на 752 злотих (21,5%) більше проти 3,49 тис. злотих, до підвищення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.