Брюссель 8 листопада рекомендуватиме розпочати переговори з Україною про вступ до ЄС: але є нюанс, - Politico

На Україну та Молдову чекають застереження від Єврокомісії, які вони мають врахувати на своєму шляху до Євросоюзу

ЄС, Україна
Деякі держави виступають за реформування ЄС

8 листопада Європейська комісія випустить звіт щодо прогресу країн-кандидатів на вступ до ЄС. В ній містиметься рекомендація почати переговори про вступ України та Молдови. На тлі майбутнього розширення низка європейських держав ініціюють реформування блоку.

Зокрема, мова йде про Німеччину, Францію та Португалію. Також у рекомендації щодо початку переговорів з Києвом та Кишиневом будуть певні "застереження", які країни-кандидати мають врахувати. Про це йдеться у матеріалі Politico. 

Стверджується, що країни Заходу, включно з Німеччиною, Францією та іншими, активізували спроби реформування ЄС. Між тим, очікується початок переговорів з Україною та Молдовою вже наступного місяця.

"(Деякі країни Євросоюзу) побоюються, що без подальших кроків у напрямку реформ, але з імпульсом для нарощування вступу, ЄС може скотитися до динаміки, коли він збільшиться до 30 або більше членів без узгодженого плану щодо ефективного функціонування, нагадуючи щось на зразок монстра Франкенштейна, або - ще гірше - ООН", - йдеться у публікації

На сьогодні країни активно працюють над пропозиціями щодо реформ, інформують представники чотирьох країн. Окремо відзначено, що німецька міністерка закордонних справ Анналена Бербок планує обговорення цього питання з колегами 2 листопада.

За інформацією видання, у звіті ЄС, який буде представлений наступного тижня, Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори з Україною та Молдовою, але із певними "технічними" застереженнями, щодо судової системи, захисту прав меншин та антикорупційних ініціатив.

Французький дипломат у коментарі виданню зазначив, що ці застереження мають велике значення і що не вперше ЄС приховує серйозні питання під виглядом технічних деталей.

Україна прямує до ЄС

За даними ЗМІ, саме рішення про початок переговорів про членство буде прийняте під час саміту лідерів ЄС 14-15 грудня. Очікується, що за два тижні Україна отримає позитивний вердикт від Єврокомісії. Також, ймовірно, ЄК рекомендуватиме почати переговори щодо членства також з Молдовою. Водночас наразі невідомо, чи буде рекомендація стосовно надання Грузії статусу кандидата в члени Євросоюзу.

На початку жовтня в Києві відбулося засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. Вперше в воно проходило за межами Євросоюзу. На ньому стало відомо, що рівень виконання Україною вимог європейські аналітики оцінюють на 8,1 балів з 10. У попередньому травневому звіті вони ставили лише 6,8 балів.

За даними ЗМІ, перед публікацією звіту у листопаді президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відвідає Україну. Журналісти очікують, що вона привезе в Київ "хороші новини".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube