“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
В грудні очікується офіційне рішення про старт переговорів з Україною щодо вступу до Євросоюзу
Європейська комісія представить оцінку прогресу України у боротьбі за членство в ЄС 8 листопада. Це рішення стане ключовим у питання, чи розпочинати офіційні переговори про приєднання до блоку. Зокрема, ЄК оцінить прогрес країни у виконанні економічних, юридичних та інших критеріїв вступу.
Саме рішення про початок переговорів про членство буде прийняте під саміту лідерів ЄС 14-15 грудня. Очікується, що за два тижні Україна отримає позитивний вердикт від Єврокомісії. Про це пише агентство Reuters.
"Виконавча влада Європейського Союзу збирається представити 8 листопада оцінку прогресу, досягнутого Україною в її заявці на членство, за словами трьох чиновників. Це є ключовим кроком у рішенні блоку про те, чи починати переговори про вступ з Києвом", - йдеться у публікації.
Відповідна оцінка буде представлена в щорічному звіті Європейської комісії. Там буде детально описано, наскільки країни, які бажають приєднатися до блоку, що наразі складається з 27 держав, просунулися у виконанні критеріїв. Рекомендація щодо початку переговорів також може бути надана і щодо Молдови. Що стосується Грузії наразі невідомо, чи отримає вона статус кандидата на вступ до ЄС.
"Очікується, що Київ отримає позитивну рекомендацію, можливо, за додаткових умов, пов’язаних із боротьбою з хабарництвом і правами меншин. Останнє питання порушила Угорщина", - пише агентство.
Рішення щодо розширення ЄС вимагає одноголосного підтримання всіх країн-членів. Окрім цього Reuters нагадали, що Комісія пропонує виділити 50 мільярдів євро для підтримки України до 2027 року, а також 15 мільярдів для боротьби з нелегальною міграцією.
Президент України Володимир Зеленський у середу, 11 жовтня, зустрівся у Брюсселі з прем'єр-міністром Бельгії Александром де Кроо. В результаті зустрічі стало відомо про початок переговорів у Раді ЄС щодо членства України в Європейському Союзі. Вони можуть стартувати вже на початку 2024 року.
На початку жовтня в Києві відбулося засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС. Вперше в воно проходило за межами Євросоюзу. На ньому стало відомо, що рівень виконання Україною вимог європейські аналітики оцінюють на 8,1 балів з 10. У попередньому травневому звіті вони ставили лише 6,8 балів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.