Не тільки "Байрактар": на яку ще зброю для ЗСУ у Польщі вирішили зібрати кошти

Поляки продовжують підтримувати нашу країну

Не тільки "Байрактар": на яку ще зброю для ЗСУ у Польщі вирішили зібрати кошти

Польща продовжує допомагати українським захисникам. Раніше країна надихнувшись прикладом Литви оголосила збір коштів на Bayraktar TB2. Однак на цьому поляки вирішили не зупинятися. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на військовий портал Defence Express.

За кілька днів збору коштів на безпілотник, поляки вже зібрали більш ніж половину необхідної суми. разом с тим вони вирішили не зупинятися на одному лише Bayraktar TB2 і оголосили про початок ще одного збору – цього разу на польські ударні безпілотні комплекси Warmate для Збройних сил України.

Всього поляки планують назбирати на 20 таких боєприпасів для наших військових. Організатори зауважують, що виробник цієї зброї – польська компанія WB Electronics – погодилася взяти на себе організаційну сторону (контакти з отримувачем та транспортування безпілотників).

Що являє собою ударний безпілотний комплекс Warmate та чим він може допомогти ЗСУ

Перший ударний безпілотний авіаційний комплекс WARMATE було створено у 2012 році й відтоді він став доволі популярним, знайшовши споживачів як в Польщі, так і в низці інших країн. Серія удосконалень цього БАК призвела до появи на цей час версії WARMATE 3.0 – ідеального високоточного інструмента командира тактичної та оперативно-тактичної ланок для знищення важливих цілей противника як на суші, так і в морі.

Також цей виріб може бути частиною розвідувально-ударної багатошарової системи розумного повітряного рою, а також інформаційної системи керування полем бою. Ударний WARMATE – розробила та пропонує військовим польська компанія WB Electronics, що входить до групи компаній WB GROUP. До речі, з англійської WARMATE з англійської перекладається, як "бойовий товариш". Перші закупівлі WARMATE в НАТО відбулися у 2016 році. У 2017 році міністерство національної оборони Польщі також закупило 10 комплектів (100 платформ) для Військ територіальної оборони.

Нова версія системи WARMATE 3.0 є вдосконаленим варіантом WARMATE першої генерації і являє собою багатоцільовий розвідувально-ударний комплекс. Удосконалення були внесені з урахуванням потреб та бойового досвіду користувачів – в тому числі і українських.

Слід зазначити, що версія 3.0 забезпечує більший діапазон радіозв'язку, низьку акустичну характеристику та можливість автоматичного складання лопатей пропелера в кінцевій фазі польоту. Для системи характерні:

  • краща вогнева міць;
  • наявність радіомодуля, уніфікованого з розвідувальним БпЛА FlyEye;
  • можливість діяти в режимі радіомовчання, з передачею управління іншому оператору;
  • радіо/операційний радіус дії: 30/80 км;
  • тривалість польоту: 70 хвилин;
  • наявність низькооборотного двигуна, що працює тихіше, з можливістю вимикання під час місії, що ускладнить викриття дрону будь-яким датчиком;
  • здатність працювати за будь-яких погодних умов;
  • покращена маневровість завдяки додатковим поверхням управління на крилах;
  • спільне використання і взаємодія з системами FlyEye, Topaz та U-Gate.

Комплекс може бути розгорнутий менш ніж за 10 хвилин розрахунком з двох осіб. Являючись засобом високоточного ураження цілей, комплекс дозволяє вирішувати завдання з дорозвідки та знищення важливих цілей. Інфрачервона або денна камера гарантують отримання якісного зображення у будь-яких погодних умовах. Після підтвердження цілі оператором боєприпаси переходять на повністю автоматичне супроводження та ураження цілі, що досягається навіть у складних метеоумовах.

За оцінками фахівців, з огляду на виклики та загрози, що зараз виникають на сучасному полі бою, ударні БАК не слід розпорошувати, а використовувати у якості резерву загальновійськового командира. Ця система може забезпечити боєздатність армії та посилити обороноздатність України.

Нагадаємо, ЗСУ отримали танки від Польщі та Чехії. Крім того, Україна отримає від ЄС понад 90 вантажівок для військових.

Також Інформатор писав, що Австралія відправила в Україну першу партію бронетранспортерів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube