Що буде з тілом, якщо довго не митися? Дослідили вчені

Більшості дорослим людям достатньо приймати душ або ванну 1-2 рази в тиждень

Що буде з тілом, якщо довго не митися? Дослідили вчені
Фото ілюстративне

Відключення світла та відсутність води – наслідки ракетних ударів по містах України. І якщо без світла українці  жити пристосувалися, то без можливості прийняти душ і помити тіло переймаються неабияк. Наскільки критично для тіла, якщо людина довго не буде митися? Можливо, деякі факти заспокійливо вплинуть на настрій українців під час екстрених відключень електроенергії та води.

Практичний експеримент довів, що душ - переоцінений

Шість років тому доктор Джеймс Гемблін вирішив не приймати душ. 37-річний професор Школи громадського здоров'я Єльського університету та лікар профілактичної медицини розповів про свій спосіб життя. Рішення припинити приймати душ починалося як експеримент.

«Я хотів зрозуміти, що відбуватиметься, - пояснює він. - Я знаю багатьох людей, які купаються дуже мало. Я знав, що це можливо, але я хотів перевірити на собі, щоб побачити, які будуть наслідки. З часом ваше тіло все більше і більше звикає до цього, і вже не має такого поганого запаху без використання дезодоранту та мила. І шкіра перестає жирнішати», - розповів лікар.

Однак, за словами лікаря, це поступовий процес. Спочатку він просто почав використовувати менше мила, дезодоранту та шампуню, а також рідше митися. До прикладу, замість щодня - приймав душ раз на три дні. Потім узагалі перестав.

Американський академік пояснює, що запах нашого тіла є результатом бактерій, які живуть на шкірі та харчуються потом та жировими виділеннями.

«Коли ми щодня використовуємо різні засоби для шкіри та волосся, то порушуємо природний баланс шкіри. Вони швидко відновлюються, але, як правило, з більшою кількістю мікробів, які відповідають за запах», - говорить вчений. 

Доктор каже, що відмова від миття запускає процес регуляції, завдяки якому екосистема досягає стабільного стану, і неприємний запах зникає. Пан Гемблін стверджує, що його новий запах сподобався дружині, а інші люди визнали його непоганим.

На думку Гембліна, душ - переоцінений.

Митися щодня не обов'язково 

Насправді, якщо людина не займаєтеся важкою фізичною працею і не відвідує спортзал кожен день, то через день вона просто не встигне забруднитися або запотіти настільки, щоб було потрібно миття з мочалкою та милом. Згідно з дослідженнями, проведеними в Колумбійському Університеті д-ром Е. Ларсон, часте миття сушить шкіру, позбавляючи її захисного жирового шару. Крім того, мило і гелі для душу (особливо ті, що містять у своєму складі антибактеріальні компоненти, такі як триклозан) знищують корисні бактерії, що відповідають за місцевий імунітет шкіри. В результаті підвищується ризик розвитку шкірних захворювань, таких як екзема, дерматит і акне.

Хочеться відзначити, що завдає шкоди шкірі саме щоденне використання різних миючих засобів, таких як мило або гель для душу. Так, іноді  потрібно старе добре мило або ж ароматний гель для душу, щоб змити з себе піт і бруд, але в них немає щоденної необхідності.

Якщо говорити про це з медичної точки зору (ігноруючи соціальні норми і зовнішній вигляд), то більшості дорослим людям достатньо приймати душ або ванну 1-2 рази в тиждень. Але – за умови щоденного миття тих частин тіла, де сальні залози працюють найбільш активно (обличчя, пахви, стопи і інтимні зони) і щоденної зміни білизни.

Що виявили дослідники з NASA?

Кажуть, що  свого часу NASA проводило медико-біологічні дослідження з даного питання. Результати виявилися дещо парадоксальними. Виявилося що людське тіло після закінчення якогось періоду повного немиті, помітно зменшує неприємні виділення і запахи. А кількість бактерій на поверхні шкіри людини після деякого максимально піку зменшується і поступово приходить в якусь усереднену стадію. Джерелом неприємного запаху стають не шкірні покриви, а одяг.

Після цих результатів вчені припустили, що коли людина перестає митися, то через якийсь час шкірні покриви людини схоже можуть почати активувати якийсь прихований резерв  самоочищення, знищуючи якусь частину небажаних мікроорганізмів на своїй поверхні. Адже поки людина регулярно миється, то в таких резервах необхідності немає і вони просто кажучи: сплять.

Раніше ми писали, що 20-го грудня пройшло офіційне засідання Антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Серед іншого, на ньому розглядалося питання порушень справедливого відключення світла – від недотримання графіків до неправомірних відключень. Наразі в Україні зареєстрували вже 193 таких порушення. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube