«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Банківська система пройшла коронакризу на відмінно, вважають в НБУ
Національний банк України починає поступово згортати екстрені заходи довгострокового перекредитування банків,запровадженого у відповідь на коронакризу.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ.
Ці механізми надали додаткову підтримку банківській системі і кредитування під час важкого періоду кризи та на початковому етапі економічного відновлення.
За оцінками регулятора, банківська система нашої країни знаходиться в високоліквідному стані і може повертатися до основ, які діяли до коронакризи.
"Банківська система пройшла коронакризу на відмінно", - підкреслили в НБУ.
Економіка стабілізується, як і фінансові ринки. Однак, процес згортання антикризових заходів буде поступовим.
З 1 липня 2021 граничні терміни кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з 5 до трьох років.
Також будуть обмежені обсяги аукціонів, НБУ змінить операційний дизайн монетарної політики. Це стимулює розвиток міжбанківського кредитного ринку.
Додатково у вересні буде розглядатися доцільність зниження терміновості за регулярними кредитами рефінансування.
Надалі регулятор буде уважно спостерігати за ходом пандемії і економічною ситуацією і за необхідності відновить використання антикризових заходів підтримки банків.
Нагадаємо, в березні 2020 для збереження фінансової стабільності і підтримки економіки Національний банк запровадив довгострокове рефінансування на термін до 5 років. Банки залучили таких кредитів на 82,1 млрд гривень.
Також в березні НБУ змінив терміновість інструментів з регулювання ліквідності. Двотижневі депозитні сертифікати звузили до тижневих, а граничний термін короткострокових кредитів рефінансування збільшили з 14 до 90 днів.
У липні 2020 для пожвавлення довгострокового банківського кредитування регулятор запровадив операції своп відсоткової ставки. В цілому відбулося 19 відповідних аукціонів, на яких Нацбанк уклав з банками угоди на суму 18,4 млрд гривень.
Раніше Інформатор повідомляв, що за даними НБУ в лютому в нашій країні зросла інфляція .
Також повідомлялося, інфляція зростала включно по квітень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .