Назвав місце проживання – отримав кредитів на 41 тисячу: шахраї вкрали номер у дніпрянина та набрали онлайн-позик

У липні 2021 року суддя районного суду Дніпра вирішувала, чи міг чоловік оформити займи та прикинутися невинуватим

чоловік засмучений через кредити
Чоловік звернувся до поліції та суду

У липні 2021 року суддя районного суду Дніпра вирішувала, чи міг чоловік оформити займи та прикинутися невинуватим

15 лютого 2020 року приблизно о 11 годині на мобільний мешканця Дніпра подзвонили під виглядом працівників компанії Vodafone. Чоловікові повідомили, що він, нібито, подав заявку на блокування мобільного номера. Однак такої заявки не існувало.

Фальшива працівниця мобільного оператора запропонувала скасувати замовлення на блокування номера. Начебто для цього необхідно було назвати особисті дані, два телефонних номери, на які найчастіше телефонував чоловік та sms-пароль, який надійшов під час розмови. 

Щоб здогадатися, що щось не так, не було часу. Тому власник номера чесно відповів на всі питання й далі продовжив займатися своїми справами. Близько 13 години чоловік намагався зателефонувати, проте був відсутній зв`язок. Тоді він подзвонив з іншого номера до мобільного оператора, щоб дізнатися що сталося. Виявилося, що поки він ні про що не здогадувався, хтось дистанційно перевипустив його сімку.

Наступним кроком чоловік попросив заблокувати мобільний номер та вже через пару годин прийшов до салону Vodafone за новою карткою.

«Зателефонувавши з мобільного номера друга на свій номер, позивачу стало відомо, що увімкнена функція переадресація та дзвінок прийняв незнайомий чоловік, з чого позивачу стало зрозуміло, що діяли шахраї», - йдеться у повідомленні на сайті судового реєстру.

Тоді постраждалий пішов у ПриватБанк та попросив заблокувати свої рахунки. Однак виявилося, що поки телефон не працював, злодії оформили від його імені позики на 41 тисячу гривень. В поліції щодо цього відкрили кримінальне провадження. Але домовитися зі всіма кредитними компаніями не вийшло, тому справа потрапила до суду.

Що було у суді

З’ясувалося, що компанія продала борг чоловіка іншій фірмі. Тому постраждалий просив, щоб ці організації скасували у себе позику на 5 тисяч гривень, яку він не укладав.

Компаніям направили цю вимогу, проти вони на неї ніяк не відповіли та до суду своїх представників не направили.

Це не завадило прийняти рішення. Тому суддя вивчила наявні факти та встановила, що гроші давали строком на 30 днів. Проте не було ніяких доказів, що саме ця людина проходила реєстрацію на сайті онлайн кредитів та погодилася на умови компанії.

Що вирішила суддя

З відповіді Vodafone стало зрозуміло, що вперше 15 лютого 20202 року сімку замінили відділено о 13:30. Цю операцію вдруге повторили того ж дня о 15:16 вже у магазині. 

Коли про це дізналися в компаніях «ДІНЕРО», «Качай гроші» та «УКРПОЗИКА», де злодії також оформили кредити, то там визнали, що це робили шахраї. Тому претензій до чоловіка вони не мали.

За цих обставин суддя визнала, що договір за допомогою електронного підпису позивачем не підписувався. Також не було доказів, що він отримав кошти на свою картку.
Тому у липні 2021 року суддя Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду – ред.) Наталія Ткаченко вирішила скасувати спірну угоду та стягнути з обох компаній судовий збір.

Як правильно брати кредит

Національний банк наголошує, що фактична вартість мікропозики може відрізнятися від очікуваної.

«На вебсайті фінансових установ має бути зазначена загальна вартість кредиту з усіма комісіями та платежами, реальна річна процентна ставка, строки та суми, умови дострокового повернення, штрафні санкції у разі порушення умов кредитування тощо. Однак трапляються випадки, коли вартість кредиту може відрізнятися від очікуваної або рекламованої, бо фінансова установа вказує у своїх інформаційних матеріалах лише привабливу для споживача процентну ставку, наприклад, 1-2% за день користування кредитом. Це пряме порушення, що може ввести в оману щодо фактичної загальної вартості такого кредиту. Будь ласка, повідомляйте про подібні порушення Національний банк!», - йдеться в повідомленні регулятора.

Експерти радять перш ніж оформлювати кредит, з’ясувати основні умови. І перш ніж підписувати угоду, її варто прочитати та ретельно оцінити.

«Вебсайти фінансових установ містять чіткий перелік мінімально необхідної інформації: повну назву та контактну інформацію фінансової установи, відомості про ліцензію на послугу з надання кредитів, істотні характеристики кредиту у стандартизованому форматі. Так само істотна інформація міститься у кредитному договорі, який варто неодмінно прочитати перед підписанням», - радять в НБУ.

Інформатор розповідав, що під виглядом працівників Vodafone шахраї оформили на жінку онлайн кредити.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.