У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Як його розпізнати
Серед ускладнень від коронавірусу дослідження все частіше називають тромбоз. Це стан, у якому в людини утворюються згустки крові в судинах (тромби).
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресцентр МОЗ України.
Ознаки, симптоми та фактори ризику
Спочатку слід розібратися, про що йдеться. Тромбоз – це стан, у якому в людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення тромбоз може бути венозний або артеріальний. Найчастіше тромби утворюються в глибокій вені ноги і рухаються судинами і потрапляють у легені (тромбоемболія легеневої артерії). Тромбоз глибоких вен та тромбоемболія можуть призвести до смерті.
Симптоми тромбозу
Чинники ризику утворення тромбів
Крім того, до факторів утворення тромбів належить тривале перебування у лікарні, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у сім'ї.
Зв'язок із коронавірусом
На сьогодні все частіше з'являються наукові підтвердження про порушення функції згортання крові, що призводить до утворення тромбів у хворих на COVID-19. Окремі дослідження стверджують, що тромбоемболія легеневої артерії є у більш ніж половини померлих від коронавірусу.
Ще одне дослідження, проведене у Франції та Нідерландах, свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірус, мають тромботичні ускладнення. Незважаючи на те, що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомими лікарям. У будь-якому випадку тромбоз у пацієнтів з COVID-19 є досить поширеним явищем, яке може мати незворотні наслідки для життя людини.
Нагадаємо, у ВООЗ допустили зв'язок між тромбозом та вакцинацією AstraZeneca. Крім того, Україна на два роки продовжила контракт із Pfizer на постачання вакцини від коронавірусу.
Також Інформатор писав, що користь COVID-вакцинації перевищує можливі ризики виникнення тромбозів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.