Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів

Найпоширенішими китами в районі станції "Академік Вернадський" є горбаті кити

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів

У світі нещодавно відзначали День китів та дельфінів. У 1982 році Міжнародна китобійна комісія прийняла рішення про повну заборону комерційного вилову китів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

П'ять цікавих фактів про китів:

  • Кити – найбільші тварини на планеті. Так, довжина синього кита сягає 33 метрів (це приблизно як висота 10-поверхівки), а вага становить близько 150 тонн (це понад сотню легкових автівок). Фонтан, який випускає синій кит, добиває на висоту 10 метрів. 
  • На одному з сусідніх до Галіндезу островів – Расмусені – знаходяться залишки кита із сьомого століття нашої ери. Торік українські вчені встановили, що це синій кит, який був завдовжки щонайменше 26 метрів. Вік цих залишків становить 1 350 років (плюс/мінус 30 років), тобто тварина мешкала в епоху вікінгів та цивілізації майя.
  • Найпоширенішими китами в районі станції "Академік Вернадський" є горбаті кити. Їхнє дослідження – один з напрямів роботи наших біологів. На хвостових плавцях горбані мають унікальний візерунок – неначе відбиток пальця в людини. За цим малюнком можна ідентифікувати кожну окрему тварину. Тож серед іншого українські вчені долучаються до створення великого міжнародного каталогу китів. Ця робота вже дозволила зробити важливі відкриття щодо міграції горбанів. Такі дослідження є особливо значущими в контексті тотального винищення китів (зокрема, синіх та горбатих) через активний китобійний промисел у минулому столітті. Вчені мають змогу відстежувати, як відновлюються популяції цих тварин після смертельного втручання людей в їхнє життя.
  • Кити стрибають… високо вгору. І найбільш стрибучими якраз вважаються горбаті кити. Науковці мають кілька припущень, навіщо вони це роблять. Одне з них – у такий спосіб кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, й чухаються об воду, щоб зменшити подразнення. Також вважається, що стрибки – це спосіб комунікації.
  • Представники китової родини дзьоборилих є рекордсменами серед морських ссавців за глибиною та тривалістю занурень. Абсолютний рекорд належить виду справжній дзьоборил, найбільша задокументована глибина занурення якого становила майже 3 км (2992 м), а максимальна тривалість занурення – понад 2 години. (137.5 хвилин).

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів 1

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів 2

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів 3

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів 4

Найбільші тварини на планеті: полярники розповіли п'ять цікавих фактів про китів 5

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Фото: Оксана Савенко, Каріна Вишнякова, Юлія Іванчикова, Анна Соіна

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube