НАТО, азовці та ядерна загроза: навіщо голова ОП Андрій Єрмак поїхав до Туреччини

Читать на русском

Схоже, що ми стоїмо на порозі доленосних рішень

Читать на русском
НАТО, азовці та ядерна загроза: навіщо голова ОП Андрій Єрмак поїхав до Туреччини

Схоже, що ми стоїмо на порозі доленосних рішень

З 2 жовтня очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак перебуває з візитом у Туреччині. Там він зустрічався з радником Байдена з національної безпеки Джейком Салліваном і речником Ердогана Ібрагімом Каліном. Звісно ж, йшлося про війну. Інформатор зібрав думки експертів, щодо того, що могло бути предметом обговорення.

Програма візиту голови Офісу президента до Туреччини була насиченою: Єрмак зустрічався з інтернованими захисниками Маріуполя, вручав азовцям державні нагороди, відвідав завод із виробництва «Байрактарів». Але, звісно, увагу громадськості прикували його перемовини з представниками вищого керівництва США та Туреччини на тлі наростання істерії в росії через успіхи ЗСУ на фронті. З відчаю путін так завзято махає ядерною ломакою, що вже Папа Римський та Ілон Маск закликають «піти на компроміс», який, звісно, не прийнятний ні для москви, ні для Київа.

Злі язики одразу ж заговорили про чергову «зраду», оскільки інформпростором давно гуляють чутки про приналежність Саллівана до крила прихильників компромісу з кремлем коштом України, над Єрмаком все ще нависає тінь «ваґнерґейту», а неоднозначна позиція Ердогана в російсько-українській війні загальновідома. Напевно, з цим і пов’язане коротке відеозвернення самого Президента Зеленського.

Політолог Юрій Романенко вважає, що візит Єрмака до Туреччини — однозначно відбувся для звірки позицій західних союзників та України на тлі стрибка ескалації, який, імовірно, розпочнеться після 5 жовтня, коли Рада федерації ратифікує фейкові референдуми. У цьому відношенні Ердоган необхідний як сторона, яка інтенсивно комунікує з путіним.

Романенко вважає, що Банкова вже готується до чергових виборів

Романенко вважає, що Банкова вже готується до чергових виборів

Водночас зустріч голови Офісу президента з інтернованими командирами оборони «Азовсталі» може свідчити про намагання команди Зеленського заручитися їх підтримкою в контексті підготовки до нових виборів Верховної Ради. Тим більше, що на партію «Слуга народу» чекає радикальне переформатування із широким залученням військових та волонтерів, каже експерт.

«Офісу президента важливо мати свій набір фронтовиків на тлі можливої ​​конкуренції із Залужним. Плюс не забуватимемо про Порошенка, який маячить у тилу й активно використовує фактор фронтовиків. Логічно, що Зеленському та ОП потрібен свій іконостас і схоже, що Єрмак використав поїздку до Стамбула для того, щоби підтягнути азовців», — каже пан Юрій.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що Україна вже відповіла на фейкові референдуми продовженням наступу й поданням заявки в НАТО. Предметом обговорення на зустрічі Єрмака та Саллівана, на його думку, стало питання забезпечення союзниками політичної, фінансової підтримки, а також постачання озброєння.

Політолог Володимир Фесенко

Політолог Володимир Фесенко

"Є ризик, не раніше наступного року, коли проваляться плани москви, застосування ядерної зброї. Росія може застосувати тактичне ядерне озброєння для залякування України, Сполучених Штатів і Заходу в цілому. Предметом обговорення є дії у відповідь. Мова йде як про превентивні заходи, так і на реакцію після застосування тактичної ядерної зброї", — каже пан Володимир.

Він додає, що застосування кремлем такого озброєння, якщо воно відбудеться, є явищем безпрецендентним, але не матиме фатальні для України наслідки, оскільки буде обмеженим. Водночас каже експерт, колективний Захід давно має напрацьовані базові сценарії реагування на такі події.

Щодо вступу України до НАТО, то пан Володимир вважає, що поки йде війна, вступу до Альянсу не буде, але це відбудеться після її закінчення. І на цих зустрічах, скоріш за все, обговорювали подальше просування України на шляху до зближення з НАТО, аби пізніше швидко фіналізувати процес.

Загалом експерти сходяться на думці, що на Світ і Україну й надалі чекають складні часи, але добра новина в тому, що ми на цьому шляху не одні.

Раніше Інформатор писав, шо Єрмак повідомив про повернення з полону шістьох громадян. Крім того, у Туреччині п’ять захисників «Азовсталі» отримали ордени «Золота зірка» та звання Героїв України. А також ми повідомляли про те, що в Україні створили спеціальний табір для військовополонених окупантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Богдан Зосимчук

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.