Україна повернула з полону шість українців: що відомо

Читать на русском

У кожного з полонених своя історія

Читать на русском
Україна повернула з полону шість українців: що відомо

У кожного з полонених своя історія

Україна та росія провели черговий обмін полоненими. Додому повернули чотирьох військових та двох цивільних. На них чекає реабілітація та лікування.

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Всього за цей місяць вдалося повернути 235 наших людей.

Кого повернули додому

  • майора Військово-морських сил України Олексія Булахова,
  • старшого лейтенанта ВМС України Миколу Костенка,
  • молодшого сержанта Івана Земляного,
  • військову Людмилу Герасименко,
  • двох цивільних українок: Вікторію Андрушу та Яну Майдбороду.

"Відбувся черговий обмін полоненими. Ми повернули шість наших людей - чотирьох морпіхів та двох цивільних", - зазначив Єрмак.

 

Він зазначив, що у кожного з них своя історія. Наприклад, Вікторію Андрушу 27 березня російські солдати забрали з дому, бо в телефоні дівчини знайшли дані про ворожу техніку, які вона передавала ЗСУ. Згодом її відвезли до рф і утримували в Курському СІЗО. Яна Майборода опинилася в полоні через те, що у її телефоні зайшли фотографії техніки росіян на території Чорнобильської зони. А звільнені військові брали участь у боях за Маріуполь.

"Переговори про обмін - це складна робота, а краща винагорода за неї - свобода українців. Обміни продовжуються. Наша мета - повернути всіх наших людей. Дякую за ефективну роботу Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими. Лише цього місяця ми повернули 235 наших людей. Не зупиняємось", - наголосив Єрмак. 

Звільнені з полону українці
Звільнені з полону українці

 

Процес обміну
Процес обміну

 

Звільнені українці, яких повернули додому
Звільнені українці, яких повернули додому

 

Обмін відбувся у Чернігівській області
Обмін відбувся у Чернігівській області

Як зазначили у Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими, операція з визволення полонених відбулася успішно зокрема завдяки дотриманню інформаційної тиші. Зараз триває робота над наступними обмінами.

Що відомо про обмін полоненими 

Україна та рф проводять обмін полоненими та тілами загиблих військових. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції. Нещодавно в інтерв'ю "УП" керівниця патронатної служби полку "Азов" Олена Толкачова розповіла, що росія передає тіла українських загиблих військових у жахливому стані, іноді немає з чого взяти ДНК. 21 вересня, Україна повернула з російського полону 215 героїв, серед яких 108 бійців полку "Азов". Їх обміняли на зрадника та кума путіна Віктора Медведчука. Також звільнили 10 іноземців-захисників України. Провідну роль у цьому процесі зайняв президент Туреччини Реджеп Ердоган. П’ятеро звільнених командирів "Азова" перебуватимуть у Туреччині до кінця війни. Там вони зможуть бачитися з родинами. Відомо, що зараз працюють над обміном "всіх на всіх". Успіхи Збройних сил України у контрнаступі щодня збільшують "обмінний фонд". 

Нагадаємо, з російського полону на тимчасово окупованій території Херсонської області звільнили п'ятьох українців. Крім того, в Україні створили спеціальний табір для військовополонених окупантів.

Також Інформатор писав, що не можна говорити батькам захисників, які потрапили в полон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.