Росія хоче взяти під свій контроль решту територій Луганської області, яку наразі контролює Україна
Російським окупантам Лиманський напрямок, де активізувалися бойові дії, важливий, зокрема, через політичні цілі. Ворог хоче обійти Лиман, захопити залишки Луганської області та прорватися якомога далі на захід. Втім росіяни поки що не мають достатньо ресурсів, щоб здійснити такий прорив. Техніка в окупантів наразі у не дуже великій кількості, тому вони використовують більше піхотних штурмів.
Про це в етері телемарафону розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський. Росіяни хочуть захопити залишки Луганської області, обійшовши Лиман.
"Ми говоримо не про власне наступ на місто Лиман, а про просування далі на захід й це здійснюється методом обходу Лиману з півночі. Тут треба розуміти, ворог тут переслідує, так би мовити, політичну ціль - захопити залишки Луганської області, які до сих пір знаходяться під контролем України та прорватися якомога далі на захід для того, щоб вийти на лінію річки Оскіл, щоб там закріпитися", - сказав Грабський.
Він пояснив, що задум противника є дуже потужним, але він немає поки достатньо ресурсів, щоб здійснити такий прорив. Водночас, використовуючи таку послідовну тактику вдавлювання в нашу територію, окупанти намагаються досягти цієї мети.
"Починаючи з 2022 року вони виконують ці задачі послідовно, на їхню думку, та продовжують виконувати. Тому зараз вони зосередили увагу на Донецькому напрямку, вважаючи його основним, але одночасно продовжують діяти й на інших напрямках. Треба не забувати, що противник діє загалом за звичайною хрестоматійною схемою - зосередження зусиль на основному напрямку і створення напруги на інших ділянках, створення відволікаючих маневрів", - пояснив експерт.
Він наголошує, що тому активність противника на Лиманському напрямку привертає увагу військового командування. За його словами, росіяни мають досить великий стратегічний потенціал - людей, які скоро не закінчаться. Однак треба усвідомлювати наслідок дуже напружених бойових дій - шалені втрати, які завдали Сили оборони противнику.
Як додав Грабський, наразі російські війська не мають такого наступального потенціалу, який би їм дозволив вести широкомасштабний наступ на кількох напрямках. Про це свідчить, в тому числі ситуація в районі Лиману, де противник на вузькій ділянці фронту може зосередити певну кількість сил та засобів для того, щоб намагатися здійснити якісь прориви.
"Їм це частково вдається. Разом з цим вони відчувають серйозний дефіцит, як з людьми, так й з озброєнням", - підкреслив експерт.
Він зробив акцент на тому, що зброя та техніка в окупантів наразі у не дуже великій кількості, й для того, щоб компенсувати цю нестачу, росіяни використовують більше піхотних штурмів. Для цього, своєю чергою, росіянам потрібно більше людей. Тому вони діють в абсолютно передбаченій манері - для того, щоб швидко поповнювати штурмові підрозділи, просто скорочують час на підготовку цих сил. Наприклад, в Курській області за пів року втрати росіян склали майже 40 тисяч, але під час підготовки Міноборони РФ може "переварити" тільки 30 тисяч осіб.
"Щоб закрити цю дірку, вони змушені скорочувати термін підготовки", - сказав експерт.
2 квітня Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Росія зосередила значно переважаючі сили біля Лимана Донецької області. На думку аналітиків, РФ готується до масштабного наступу на цьому напрямку.
Аналітики Інституту припустили, що окупанти можуть використати свій плацдарм на північний схід від Лиману, щоб захопити один відсоток Луганської області, що залишився під контролем України. Це потрібно Росії, щоб посилити позицію за столом переговорів.
Коментуючи цю інформацію, колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий підтвердив, що дійсно є абсолютно реальна загроза для Лиману. Не виключено, що ворог перекине на цей напрям свої підрозділи з Курщини. А там і без цього співвідношення особового складу не на користь України.