Кремль висуватиме неможливі вимоги на перемовинах, аби лише затягнути час, у Білому домі стають все песимістичнішими щодо перспективи досягнення миру
Якщо повірити ГУР і припустити, що РФ хоче завершити війну в 2026 році, то тактика російського правителя Володимира Путіна на мирних переговорах зрозуміла. Він до останнього затягуватиме всі рішення, при цьому посиливши військовий тиск, щоб захопити максимально більше території. Інформатор вирішив розібрати тактику.
Кремль не може прямо відмовити президенту США Дональду Трампу у його мирних ініціативах. І на це в нього є дві причини:
Але у мирних переговорах Путін побачив для себе вікно можливостей. Розраховуючи на швидке укладання миру, Трамп не виділяє нової військової допомоги Україні та тисне на президента України Володимира Зеленського. У цей момент в армії з'являється шанс досягти значних успіхів, які потім можна було б зафіксувати шляхом переговорів.
Так, Росія розпочне масштабний наступ на значній частині фронту. Ймовірно, у Харківській та Сумській областях, а також на Донеччині, де головною метою залишається Покровськ. Росіяни вже обійшли Покровськ з півдня і найближчим часом, ймовірно, посилять тиск на місто. Також росіяни, ймовірно, проникнуть у Дніпропетровську область. Найбільша загроза - для Межової та Шахтарського (Першотравенська).
Цей план має фактичні підтвердження. Як повідомляв Інформатор, Росія зосередила значно переважаючі сили біля Лимана Донецької області. На окремих ділянках співвідношення сил сягає 10 до 1 на користь РФ.
Також Путін висуватиме неможливі вимоги на переговорах. Тобто намір отримати міста Херсон та Запоріжжя, яке навіть ніколи не було окуповане - це не єдине, чого правитель РФ вимагатиме. Тимчасове управління Україною під егідою ООН, яке він запропонував нещодавно, ідея того самого плану.
Кремль цілком усвідомлює, що для США (та України) ці пропозиції є неприйнятними. Але Путін намагатиметься внести їх до обговорення, аби лише затягнути час.
Виборів в Україні не буде влітку, як раніше повідомляли інсайдери. Одразу декілька джерел Інформатора повідомили, що на Банковій нібито обговорюють вибори найближчим часом. Більш за те, нібито депутатам від фракції "Слуга народу" доручено розробку проєкту змін до закону про Центральну виборчу комісію, яке б спростило проведення передвиборчої компанії у стислий термін після проголошення перемирʼя, або навіть виборів під час воєнного стану.
Певно все це відбувається насправді, і є цілком логічним з огляду на події. Проте це не означає, що вибори дійсно відбудуться, а перемирʼя буде швидко укладено. Це лише необхідні дії на випадок успіху мирних переговорів. Проте, чи справді цей успіх буде, в Офісі президента не знають - можуть лише припускати.
Більш за те, цього не знають навіть у Білому домі. Там теж роблять припущення. Останнім часом стає помітно, що у Білому домі висловлюють все більш песимістичні погляди на перспективи досягнення миру з Росією та розмірковують над тим, як посилити тиск на Путіна.
Проте навіть посилення тиску певно призведе до того, що переговори не припиняться. Але на швидкий результат напевно причин сподіватися немає.