На окремих ділянках співвідношення сил досягає 10:1 на користь РФ
Росія зосередила значно переважаючі сили біля Лимана Донецької області. На цій ділянці фронту ворог готується до масштабного наступу. Мета - захопити решту території Луганської області, щоб посилити позицію за столом переговорів.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Наступ планується в найближчі місяці.
"Російські війська розширюють свій плацдарм на північний схід від Лиману в рамках взаємопідсилювальних зусиль зі створення умов для захоплення Борової та Лиману в найближчі місяці", - йдеться у звіті.
Американські аналітики зазначають, що російське командування тактикою "людських хвиль" намагається витіснити українські сили з лівих берегів річки Жеребець. Водночас відсутність механізованих атак свідчить про проблеми окупантів із технікою.
Загарбники просунулися на північний захід від Новолюбовки та, ймовірно, захопили цей населений пункт. Крім того, аналітики підтвердили просування на південний схід від Нового. Натомість українські джерела фіксують рух окупантів до південної околиці Катеринівки. З початку року росіяни посилили піхотні атаки, рідко застосовуючи бронетехніку.
За даними ISW, на окремих ділянках співвідношення сил досягає 10:1 на користь РФ. Основну ударну силу складають 144-та та 3-тя мотострілецькі дивізії. При цьому окупанти активно поповнюють втрати, не виводячи підрозділи на відпочинок.
На думку аналітиків, окупанти можуть використати свій плацдарм на північний схід від Лиману, щоб захопити один відсоток Луганської області, що залишився під контролем України. Це потрібно Росії, щоб посилити позицію за столом переговорів.
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомили, що російські війська, ймовірно, готуються до активізації наступальних операцій у кількох районах фронту навесні та влітку 2025 року з метою впливу на триваючі переговори щодо припинення вогню та миру.
Окупанти можуть використовувати можливе просування в південно-східну частину Дніпропетровської області для дестабілізації ситуації. Водночас одночасні наступи на Суми, Харків та Запоріжжя без залучення сил з інших ділянок фронту малоймовірні.