“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Переговори повинні проходити на тлі твердої підтримки України з боку Заходу
Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто виказав впевненість, що Україна та РФ готові до мирних переговорів. Начебто, на це вказують "важливі сигнали" від двох сторін. Така "дипломатія" вирішить багато питань.
Про це повідомляє видання Reuters, посилаючись на заяву Гвідо Крозетто, яку він зробив 10 січня під час виступу у парламенті. Зазначається, що переговори між РФ та Україною повинні проходити за умови твердої підтримки з боку країн Заходу.
"Здається, настав час для гострої дипломатії, поряд з військовою підтримкою, тому що є ряд важливих сигналів, що надходять з обох сторін", – сказав він.
Крозетто додав, що під час переговорів повинні визнати агресію РФ проти України, а також домогтись повної територіальної цілісності країни, що потерпає від агресії. Тобто кордони повинні залишитися ті, що були визначені міжнародною спільнотою.
Варто зазначити, що заклик до переговорів міністр оборони робить не вперше. Він наразі змінив стратегію й заявляє, що нібито підтримка Володимира Зеленського всередині України похитнулась, що підкреслює розбіжності в політичному дискурсі. Також контрнаступ, на його думку, не дав бажаного результату. Тому на військову ситуацію "потрібно дивитися реалістично".
Що стосується російської сторони, то вона, начебто, демонструє готовність вести переговори та захищати свою економіку. Натомість Україна, як зауважив Крозетто, навпаки виглядає менш безкомпромісною, ніж раніше. Тож він підштовхує країни до діалогу за столом.
У західних ЗМІ все частіше з'являються публікації про заморожування конфлікту в Україні та початку мирних переговорів. Нещодавно публікація з'явилась у Financial Times.
У ній говориться, що на Україну посилюватимуть тиск з боку Заходу, щоб змусити вести перемовини з росією. Києву запропонують визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході вважають, що рф та Україна могли б укласти перемир'я - це така собі середина між мирним договором та замороженим конфліктом.
У США вже почали поступово змінювати стратегію щодо підтримки України. Тепер адміністрація Байдена схиляється до покращення позицій Києва перед можливими переговорами з Кремлем щодо припинення війни. Вже навіть змінили фокус уваги з контрнаступу на побудову більш сильних оборонних позицій на сході. При цьому публічно Вашингтон наполягає на відсутності змін у своїй політиці.
Натомість позиція українців щодо цього питання розділилась. 48% вважають, що жодних переговорів бути не може й потрібно воювати з росією до повної перемоги. Інші 44% громадян думають, що слід вже зараз починати перемовини, але тільки з залученням міжнародних партнерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.