Financial Times: Захід схилятиме Україну до замороження війни, оголошення перемоги та переговорів з росією

Читать на русском

У випадку заморожування конфлікту Україна займе переважно оборонну позицію та буде стримувати подальше просування окупантів, бойові дії не припиняться повністю, але підуть на спад

Читать на русском
Війна в Україні
Перспективи України на 2024 рік "набагато похмуріші", ніж були на 2023 рік

У випадку заморожування конфлікту Україна займе переважно оборонну позицію та буде стримувати подальше просування окупантів, бойові дії не припиняться повністю, але підуть на спад

На Україну буде посилюватися тиск, щоб змусити її вести перемовини з росією. Окрім того, деякі з найзатятіших західних прихильників нашої держави почали говорити про те, що Києву необхідно визнати заморожений конфлікт та оголосити про перемогу, тоді бойові дії підуть на спад. Також на Заході заявили, що рф та Україна могли б укласти перемир'я - це така собі серединка між замороженим конфліктом та офіційним мирним договором.

Про це пише Financial Times. Видання зазначає, що Україна вступає в новий рік з браком боєприпасів, грошей та дипломатичної підтримки. На додачу є ще одна проблема: в України та її західних прихильників більше немає переконливої теорії перемоги. Доти, доки її не придумають, підтримка України з боку Заходу буде коливатися.

Financial Times зауважує, що теперішня ситуація різко контрастує з оптимізмом, який панував на початку 2023 року. Тоді Україна та партнери мали чітке уявлення про те, як можна перемогти. ЗСУ мали перейти в наступ навесні та влітку, прорвати російські лінії оборони та створити загрозу для окупованого Криму.

""Голуби" сподівалися, що це змусить Москву почати мирні переговори на прийнятних для Києва умовах. "Яструби" ж говорили про те, що вони перейдуть у наступ на Крим й призведуть до падіння режиму володимира путіна. Але контрнаступ провалився, і ні "яструби", ні "голуби" так і не побачили втілення своєї теорії перемоги в життя", - пише Financial Times.

Видання зазначає, що перспективи України на 2024 рік "набагато похмуріші". До того ж і ЄС, і США насилу узгоджують нові пакети військової допомоги. А без переконливої теорії перемоги тиск на Україну з метою змусити її вести переговори з росією буде посилюватися.

"Українці могли б піти на угоду, навіть якби вона передбачала територіальні поступки, якби у них була впевненість у тому, що росія буде її дотримуватися. Але українські чиновники можуть навести цілу низку угод, які путін укладав, а потім порушував. Вони вважають, що будь-яке припинення бойових дій буде просто використане росією як можливість переозброїтися", - йдеться в матеріалі.

Зазначається, що альтернативою офіційній угоді між рф та Україною може стати фактичне заморожування конфлікту. У цьому випадку Україна займе переважно оборонну позицію та буде стримувати подальше просування окупантів. Бойові дії ніколи не припиняться повністю, але вони підуть на спад.

"Проміжною ситуацією між замороженим конфліктом та офіційним мирним договором було б перемир’я", - заявляє Financial Times, зауважуючи, що йдеться про те, що обидві сторони домовляються тільки про припинення бойових дій, не вирішуючи жодних основоположних політичних питань.

Водночас Financial Times підкреслює, що дуже важливо, що Україна, як і раніше, має вихід до Чорного моря та контролює одеський порт. Крім того, наша країна отримала зелене світло на початок переговорів про вступ до ЄС. Росіяни ж зазнали принизливої поразки в битві за Київ. Путін пожертвував сотнями тисяч життів заради незначних територіальних досягнень. В результаті росія вперше за багато століть практично залишилася без союзників на європейському континенті.

В Україні відкидають можливі домовленості з рф

Нещодавно президент Володимир Зеленський вкотре заявив про неможливість перемовин та домовленостей з володимиром путіним. Очільник держави підкреслив, що путін не бажає жодного діалогу й не налаштований зупинити війну - він міг би це зробити, просто наказавши своїм військам відійти.

Також Зеленський нагадав, що у 2014 році після окупації росією частини Донбасу путін заявляв, що не збирається починати повномасштабне вторгнення до України. Але теперішні події у зайвий раз нагадали, що довіряти російському лідеру не можна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.